مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» آموزش بافت ست یقه ملوانی پسرانه

آموزش بافت ست یقه ملوانی پسرانه با میل

این ست مناسب برای کودکان 6 ماهه تا 1 ساله است.

آموزش بافت ست یقه ملوانی پسرانه با میل

کاموای لازم دو کلاف صد گرمی سرمه ای و یک کلاف صد گرمی سفید.

  • قسمت اول بافت ژاکت:

قسمت پشت: 60 دانه سر انداخته دو رج کشباف ببافید. بعد 16 سانت جودانه ببافید، برای حلقه آستین سه تا رج بعد دوتا رج بعد یکی کور کنید جمعاً 6 تا در هر طرف برای حلقه کم میشه. وقتی بلندی حلقه به ده سانت رسید ده دانه وسط را کور کرده، در دو قسمت بافت را ادامه میدیم، از سر شانه رج اول سه تا کور کنید رج سوم دوتا رج پنجم کل بافت را کور میکنیم،این بافت را در دو طرف ادامه میدیم.

قسمت جلو: 26 دانه سر انداخته دو رج کشباف بافته بعد 16 سانت جودانه ببافید بعد حلقه آستین را بافته به این صورت کور میکنیم سه تا دو تا یکی،بعد یقه 7 را میبافيم هر 4 رج از سمت یقه یکی کور کنید تا 14 دانه بماند و بلندی حلقه آستین به 12 سانت برسد.بعد کور کنید،قسمت دیگر بافت هم قرينه این قسمت بافته میشه.برای آستین،50 دانه سر انداخته دو رج سرمه ای دو رج سفید دو رج سرمه ای ميبافيد،بعد 16 سانت جودانه ببافید،وبرای حلقه آستین ابتدا 4 دانه در دو طرف کور کنید سپس اول هر رج یکی کور کنید تا بلندی حلقه‌ی آستین ده سانت برسه.

کشباف یقه: قسمت سر شانه ها را بدوزید از پایین بافت قسمت جلو دانه گرفته با نخ سرمه ای،و از قسمت پشت در جای یقه هم دانه گرفته و قسمت دیگر جلو هم دانه گرفته ودو رج کشباف با نخ سرمه ای دو رج سفید دو رج سرمه ای ميبافيد.و کور میکنید.

یقه ملوانی: با نخ سرمه ای 60 دانه سر انداخته  4 رج رکن بافته سپس سه دانه اول وسه دانه آخر را رکن بافته بقيه را ساده ببافید 16 سانت که بافته شد 14 دانه وسط را کور کنید وبافت را در دو قسمت ادامه میدید،از قسمت وسط رج اول سه تا کور کنید بیست دانه باقیمانده را ده سانت ببافیدسپس از کنار دانه های رکن یک رج در میان یکی کور کنید وقتی دانه های باقیمانده به 14 رسید 4 رج رکن بافته کور کنید سپس یقه ملوانی را به قسمت پشت وجلو یقه بدوزید.

  • آموزش بافت کلاه:

قسمت بالای این کلاه از چهار تکه تشکیل شده همه تکه ها با یک روش بافته میشن.
برای هر تکه ۵۱ دانه سر بگیرید و 10 رج با بافت صاف (یک رج از زیر و یک رج از رو) ببافید.
از رج 11 فرم دادن را شروع کنید، به این ترتیب که در هر لبه 1 دانه کم کنید (دو دانه را با هم از زیر ببافید) و این کم کردن را یک رج در میان 22 بار تکرار کنید تا زمانی که تعداد دانه های شما به ۵ عدد رسیده باشد در این قسمت شما 56 رج =  17 سانتیمتر بافته اید. 5 دانه باقیمانده را کور کنید. بعد از تمام شدن هر چهار تکه همه را روی هم میگذاریم و با حرارت ملایم اتو صاف میکنیم و سپس تکه ها را به این ترتیب کنار هم گذاشته و میدوزیم: قرمز، مشکی، سبز (آبی)، مشکی.
بعد از پایان دوخت، درامتداد لبه پایین کلاه 102 دانه میگیریم و به این ترتیب کشباف (یک
دانه از رو یک دانه از زیر) میبافیم: 2 رج مشکی، 6 رج قرمز، 2 رج مشکی، 6 رج سبز، 2 درج مشکی، 6 رج قرمز، 2 رج مشکی، 6 رج سبز، 2 رج مشکی و سپس کور میکنیم.
لبه های کناری قسمت قرمز و مشکی و در امتداد آن قسمت کشباف را به هم میدوزیم در انتهای کار حاشیه کشباف کلاه را دو لا کرده و به سمت داخل میدوزیم با استفاده از تمام رنگ ها (قرمز ، مشکی، سبز) منگوله درست میکنیم و پس از جمع کردن قسمت بالای کلاه منگوله را به آن قسمت وصل میکنیم.

  • آموزش شلوار پفی کوتاه ست ملوانی قسمت اول:

باکاموا سرمه ای 130 دانه سر انداخته سه سانت کشباف دولا بافته یک رج هم یکی زیر یکی رو میبافيم ،بعد بافت را دو قسمت کرده و جدا جدا بافته به این صورت 24 سانت ساده یا جودانه ببافید بعد 11 دانه وسط را کور کنید،و رج بعد از طرف فاق دو دانه دیگر کور کرده و 25 دانه مانده در دو طرف را 4 تا 6 سانت ببافید،قسمت دیگر را هم به همین صورت میبافیم. حالا 4 قسمت داریم،دو قسمت در هر کدام از بافتها.یک قسمت از تیکه جلو با یک قسمت از تیکه پشت میشه یک پاچه.هر کدام از پاچه ها را سه سانت کشباف دولا بافته کور کنید.پاچه دیگه را هم همین طور. از قسمت فاق در جلوی شلوارک 55دانه گرفته یک سانت کشباف ببافید سپس چند جادکمه روی بافت باز کرده بعد دو سانت دیگر کشباف بافته وکور کنید.

قسمت پشت را هم به همین صورت 55 دانه گرفته سه سانت کشباف بافته و کور کنید.

  • آموزش پیش بند شلوار پفی ست ملوانی:

30 تا 35 دانه سرا نداخته 7 دانه اول و 7 دانه آخر را کشباف ببافید بقيه را ساده، می توانید به دلخواه روی پیش بند شکل بافته یا بعداز بافت روی آن بدوزید، 12 تا 14 سانت بلندی پیش بند را بافته سپس دو سانت کشباف ببافید 7 دانه اول و۷ دانه آخر را نگه داشته دانه های وسط را کور کنید این 7 دانه را به عنوان بند بافته تا به بلندی لازم که به پشت شلوار برسد و روی هر بند جا دکمه زده و کور کنيد.

  • آموزش جوراب ست ملوانی پسرانه:

با نخ سرمه ای 40 تا 45 دانه سرانداخته رکن ميبافيد یک رج در میان دو طرف دانه وسط دانه اضافه کنید تا تعداد دانه ها به 50 تا 55 برسد بافت رکن را ادامه میدیم دورج سفید دو رج سرمه ای وده رج سفید سرمه ای ميبافيد. 11 دانه وسط را ساده ببافید و بقیه را رکن ودر هر رج رفت و برگشت دانه 11 وسط را با دانه اول بافت رکن دوتا یکی کنید و اینقدر ادامه بدید تا 30 تا 35 دانه باقی بماند. سپس به اندازه‌ی دلخواه ساق جوراب را بافته خط سفید هم روی ساق میبافيم وکور میکنیم.کاملا واضح توضیح داده و پاسخگوی هیچ سوالی نیستم. برای اندازه‌ی بزرگتر هم میتوانید به نسبت دانه اضافه کنید.


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - دیجی کالا
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا جشنواره به مدرسه بر می‌گردیم - تا ۷۰٪ تخفیف - دیجی کالا مشاهده