» آموزش بافت بلوز زنانه زیبا

دقت کنید حتما نیاز نیست از رنگ های بکار رفته در تصویر استفاده کنید. بافتنی هنریست که می توان ذوق هنری خود را در آن بکار ببرید.

وسایل مورد نیاز برای بافت بلوز سایز 38 :

مراحل بافت بلوز طرح دار :

نحوه بافت جلو : 94 تا سر بیندازید.

رج 1 : همه دانه ها را از زیر ببافید.

رج 2 : این رج نیز همه از زیر بافته می شود، این دو رج را تا 6 رج تکرار می‌کنیم.

رج 7 : 12 تا زیر، 10 تا کور شود(2 تا یکی) ، 10 تا زیر، 10 تا کور شود تا آخر دانه ها، 2 دانه از زیر ببافید برای حاشیه.

رج 8 : همه دانه ها از زیر بافته شود.

رج 9 : 2 تا زیر برای حاشیه، 10 تا زیر، 10 تا دانه را دوباره سربیاندازید و 10 تا زیر، 10 دانه روی 10 دانه کور شده رج قبل سرانداخته شود تا آخر دانه ها.

رج 10 : همه دانه ها از زیر بافته شود.

رج 11 : 2 دانه زیر برای حاشیه، 10 تا کور شود، 10 تا زیر، 10 تا کور شود (2تا یکی) تا آخر دانه‌ها به همین صورت بافت را ادامه می‌دهیم و هربار یک جابجایی در 10 دانه‌ها ایجاد می‌کنیم تا 42 سانت بافت را ادامه می‌دهیم، 15 سانت دیگر بافت را به همین صورت ادامه می‌دهیم برای گودی یقه به اندازه 17 سانت از هردو طرف سرشانه جدا کرده و دانه‌های وسط را کور می‌کنیم، ابتدا از سمت راست 17 سانت جدا کرده بقیه دانه‌ها را در میل جداگانه قرار داده و 17 سانت را 5 سانت طبق مدل می‌بافیم. از سمت چپ هم 17 سانت جدا کرده و دانه‌های وسط را کور کرده و 17 سانت سمت چپ را طبق مدل 5 سانت بافته بعد همه دانه‌ها را کور می‌کنیم.

طریقه بافت پشت : پشت بلوز را مانند قسمت جلو ببافید با 90 دانه، مانند مدل ادامه بدهید.

نحوه بافت آستین بلوز : 40 دانه سر بیندازید و مثل مدل جلو و پشت 43 سانتی متر ببافید به صورت یک مستطیل بلند البته بدون هیچ کم کردنی.

نکته : دقت داشته باشید در این بلوز در آستین و حلقه آستین هیچ دانه ای کم نمی شود. مراحل بافت آستین بعدی نیز به همین شکل است. 

بعد از وصل کردن تک پشت، جلو و آستین‌ها برای یقه همه دانه‌های یقه را از یک گوشه سرشانه گرفته دور تا دور پشت و جلو را به صورت بافت رکن (هردو رج همه از زیر) ادامه می‌دهیم تا 14 سانت همه دانه‌ها را کور می‌کنیم. بلوز ما آماده پوشیدن است.


آخرین مطالب این وبلاگاستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده آنلایناستخدام نویسنده غیر حضوری
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
آموزش آشپزی سبزینهآموزش آشپزی سبزینهطرز تهیه جدیدترین دسر ها ، غذاهای ایرانی و خارجی
راز اعداد جفتراز اعداد جفتراز اعداد رند ، اعداد فرشتگان  گردشگری   |   ساخت وبلاگ