درباره

انواع مدل های بافت،دستبافت،نمونه مدل های لباس دستبافت


مدل های بافت،بافتنی،پیراهن دستبافت،کت دستبافت،بلوز و دامن دستبافت،مدل کلاه,مدل شنل دستبافت

دسته بندي ها

جستجو

امکانات


  

برچسب‌ها: ,
نوشته شده در شنبه 15 دی 1397 ساعت 11:13 توسط : رز ابی | دسته : | بازدید

 • آموزش طرح ساده وکاربردی راه راه مورب… بطور مثال از این طرح برای بافت شال گردن می تونیم استفاده کنیم.

  سلام دوستای خوبم. اسما هستم

  با یه آموزش خیلی ساده بافتنی در خدمتتون هستم. طرح راه راه مورب, طرحی زیبا و البته کاربردیه که امیدوارم به دردتون بخوره.

  نقشه این طرح هم در ادامه قرار داده شده.

  نحوه بافت طرح راه راه مورب

  برای بافت این طرح از دو رنگ استفاده میشه که همین تفاوت رنگ ها باعث بوجود اومدن این طرح میشه وگرنه خود بافت به تنهایی طرح خاصی رو ایجاد نمی کنه.

  تعداد زنجیره ها در این طرح مضربی از 8 بعلاوه 2 هست. مثلا 8 ضربدر 2 میشه 16 بعلاوه 2 میشه 18 پس 18 تا زنجیره میزنیم و بافت رو آغاز می کنیم… یا 8 ضربدر 3 مساوی 24 هستش بعلاوه 2 میشه 26 یعنی 26 زنجیره میزنیم… یا 8 * 4 = 32 و بعلاوه 2 میشه 34 که 34 زنجیره می زنیم.

  این بستگی به خودتون داره که چی میخواید ببافید و اندازه ش چقدره.

  خوب شروع می کنیم… با هر رنگی که مایل هستید 26 تا زنجیره میزنید.ما طبق نقشه با صورتی شروع میکنیم.

  رج 1 : پس با رنگ صورتی در زنجیره چهارم یک پایه بلند میزنیم.در دو زنجیره بعدی هم پایه بلند میزنیم.با رنگ آبی 4 تا پایه بلند میزنیم.با صورتی 4 تا پایه بلند.با آبی 4 تا پایه بلند.با صورتی 4 تا پایه بلند.با آبی 4 تا پایه بلند.

  رج 2 : با صورتی 3 تا زنجیره میزنیم.بعد با رنگ آبی ادامه میدیم و پایه بلند اولی رو رد میدیم و در پایه های دوم به بعد 4 تا پایه بلند میزنیم. صورتی 4 تا. آبی 4 تا . صورتی 4 تا . آبی 4 تا. صورتی 3 تا.

  رج 3 : با همون رنگ صورتی 3 تا زنجیره. پایه اولی رو نمی بافیم و در پایه بعدی یک پایه میزنیم. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. با رنگ صورتی 2 پایه میزنیم.

  رج 4 : با همون صورتی 3 تا زنجیره. پایه اولی رو رد میدیم. در پایه دوم و سوم 2 پایه. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی یکی.

  رج 5 : با رنگ آبی 3 تا زنجیره. پایه اول رد و در پایه های بعدی 3 تا پایه میزنیم. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا.

  رج 6 : با آبی 3 تا زنجیره. با صورتی پایه اول رو رد و 4 تا پایه میزنیم. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 3 تا.

  رج 7 : با رنگ آبی 3 تا زنجیره. پایه اول رد و در پایه بعد یه پایه می زنیم. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 2 تا.

  رج 8 : با رنگ آبی 3 تا زنجیره و پایه اول رد و دو پایه میزنیم. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی یکی.

  رج 9 : با رنگ صورتی 3 تا زنجیره و پایه اول رد و 4 تا پایه می زنیم. آبی 4 تا. صورتی 4 تا. آبی 4تا. صورتی 4 تا. آبی 4 تا.

  خوب 9 رجمون تموم شد. برای ادامه دادن , از رج 2 تا 9 رو طبق توضیحات دوباره تکرار کنید.

  اینم نقشه


  نوشته شده در چهارشنبه 19 مهر 1396 ساعت 14:13 توسط : رز ابی | دسته : آموزش قلاب بافی | طرح راه راه مورب در قلاب بافی | 88 بازدید
 • []

 • پترن بافت شالگردن قلاب بافی

  قلاب بافی,شالگردن قلاب بافی

  نوشته شده در يکشنبه 2 دی 1397 ساعت 12:57 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 24 بازدید
 • []

 • آموزش <a href='/tag%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA+%DA%98%D8%A7%DA%A9%D8%AA+%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87.php'>بافت ژاکت زنانه</a> رنگی,آموزش قلاب بافی,ژاکت قلاب بافی

  آموزش بافت ژاکت بافتنی زنانه رنگی

  در این آموزش ما قصد بافت ژاکت بافتنی با طرح و رنگی جذاب را داریم با ما همراه باشید

  سایز: 38

  موارد مورد نیاز:

  کاموا برجوم اسپرت 100 گرمی کد1900: 3 کلاف

  کاموا برجوم اسپرت 100 گرمی کد 4838: 2 کلاف

  قلاب دسته پلاستیکی سایز4.5 میلی متری: 1 عدد

  پشت بافت:

  با کاموا برجوم اسپرت کد1900، 56 زنجیره زده، 2 رج پایه کوتاه میزنیم.( پایه کوتاه بلند،همان پایه کوتاه با نخ پیچیدن دور قلاب است)

  در رج سوم با کاموا 1900 ادامه داده و در پنجمین پایه کوتاه قلاب بلند، مانند کشباف قلاب بافی، از یک پایه کوتاه رج پایین نخ گرفته کمی بلند کشیده و می بافیم.

  دررج چهارم با نخ 1900 باز هم پایه کوتاه بلند می زنیم،به همین ترتیب با توجه به رنگ بندی 24 سانتی متر بافته پس از آن از هر دو طرف چهار پایه کم کرده، 20 سانتی متر دیگر به بافت ادامه داده و تکه پشت را به پایان می رسانیم.

  آموزش <a href='/tag%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA+%DA%98%D8%A7%DA%A9%D8%AA+%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86%D9%87.php'>بافت ژاکت زنانه</a> رنگی,آموزش قلاب بافی,ژاکت قلاب بافی


  نوشته شده در سه شنبه 4 مهر 1396 ساعت 12:38 توسط : رز ابی | دسته : انواع مدل لباس های بافتنی شیک | 100 بازدید
 • [ادامه مطلب] []

 • در این ارسال چند طرح زیبای موتیفی برای شما بهمراه نقشه تهیه کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده عزیزان قرار بگیره …

   

  نوشته شده در سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت 15:10 توسط : رز ابی | دسته : چند طرح موتیف قلاب بافی + نقشه | 116 بازدید
 • []

 • آموزش بافت پتو گل پفکی با قلاب

  آموزش بافت پتو,قلاب بافی

  نوشته شده در يکشنبه 23 دی 1397 ساعت 12:52 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 0 بازدید
 • []

 • بافت پیرهن دخترانه

  آموزش بافت یک پیرهن دخترانه قلاب بافی زیبا برای دلبندانتان

  بافت پیرهن دخترانه,آموزش قلاب بافی,قلاب بافی

  برای بافت این پیراهن به اندازه دور سینه  یا کمر زنجیره می زنیم مدل بافت بالاتنه پایه بلنده  چند ردیف می با فیم پشت و جلو جدا میشه

  چندردیف بافته به خط سینه که رسیدیم برای حلقه زدن ردیف اول سه تا ردیف دوم دو تا و ردیف سوم یکی می تونید یک دفعه شش یا پنج تا کم کنید بعد سه ردیف کاهش دیگه کم نمی کنیم می بافیم تا یقه

  برای یقه به دو قسمت تقسیم میشه ردیف اول سه تا ردیف دوم دو تا و ردیف سه یکی قسمت دوم  هم به همین صورت سر شونه ها را می دوریم بالاتنه تموم شد

  بافت دامن از پایین لبه لباس قلاب زده

  ردیف اول چهار یا پنج تا زنجیره و پایه کوتاه تا اخر ردیف دوم مدل مون شروع میشه دو تا پایه و دو زنجیره و رو پایه تا اخر ده ردیف داره به پایان کار طرح اناناسی را اجرا می کنیم.

  نوشته شده در چهارشنبه 19 دی 1397 ساعت 12:16 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 2 بازدید
 • []

 • وسایل لازم :

  نخ ضخیم,قلاب شماره ۴اگر هم بخواهید می تونید نخ نازک و شماره قلاب هم کوچیک تر بشه اما تعداد رج هایی که دونه ها رو زیاد می کنید بیشتر باشه.

  مراحل بافت :

  یک حلقه طلایی ۶ تایی بزنید.

  رج یک:دو زنجیره بزنید.در همان دانه یک پایه بلند بزنید. در هرکدام از پایه ها دو پایه بلند بزنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۱۲ دانه داریم

  رج دو: دو زنجیره بزنید. در دانه اول یک پایه بلند در دانه دوم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. در دانه اخر یک پایه بلند بزنید( دانه دوم آن همان زنجیره هاست). دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۱۸ دانه داریم.

  رج سه: دو زنجیره بزنید. در دانه اول و دوم هر کدام یک پایه بلند و در دانه سوم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۲۴ دانه داریم.

  رج چهار: دو زنجیره بزنید. در دانه اول و دوم و سوم هرکدام یک پایه بلند و در دانه چهارم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۳۰دانه داریم.

  رج پنج: دو زنجیره بزنید. در دانه اول و دوم و سوم و چهارم هر کدام یک پایه بلند و در دانه پنجم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۳۶ دانه داریم.

  رج شش: دو زنجیره بزنید. در پنخ دانه اول هرکدام یک پایه بلند و در دانه ششم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۴۲ دانه داریم.

  رج هفت: دو زنجیره بزنید. در شش دانه اول هرکدام یک پایه بلند و در دانه هفتم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۴۸ دانه داریم.

  رج هشت: دو زنجیره بزنید. در هفت دانه اول هرکدام یک پایه بلند و در دانه هشتم دو پایه بلند بزنید. این کار را تا انتها تکرار کنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید. در انتهای رج ۵۴ دانه داریم.

  * باتوجه به سلیقه تون میتونید سایزش رو همینقدر نگه دارید یا اینکه کیف رو بزرگتر کنید. اگر می خواهید که بزرگتر بشه روش اضافه کردن دونه رو ادامه بدید.

  رج نه : دو زنجیره بزنید.در دانه بعد یک پایه بلند بزنید. در هرکدام از پایه ها یک پایه بلند بزنید. دانه اخر را با شلال یا بخیه به دانه دوم از زنجیره ها متصل کنید.

  به اندازه ۷سانت رج نه را ببافید. یا به اندازه ای که متناسب با سایز کیفتان است.

  اگر نختان نازک تر است سایز کیف کوچکتر و اگر نخ تان ضخیم تر است سایز کیف بزرگتر میشود.

  در این رج یک دانه ببافید.* یک دانه جا بیندازید. در دانه بعد دو دانه ببافید*. قسمت بین ستاره را تا انتهای رج تکرار کنید. این کار باعث ایجاد سوراخ هایی در بافت میشود که بعدا نخ را از داخل آن رد می کنید.

  سه سانت دیگر مانند رج نه ببافید.کور کنید.

  دو زنجیره ۵۰ سانتی بزنید. آن را از داخل سوراخ هایی که بعد از ۷ سانت بافت ایجاد شد بکنید . یکی را از سمت راست تا نصف دانه ها و یکی را از همان دانه به سمت چپ در نصف دیگر دانه ها.

  نوشته شده در دوشنبه 9 فروردين 1395 ساعت 13:42 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت کیف قلاب بافی | 125 بازدید
 • []

 • برای این کار بهتره از نخ ظریف استفاده کنین تا جلوه بیشتری به این کار بده. نکته دوم اینکه بسته به ضخامت نخ ممکنه لازم باشه تعداد دانه‌ها رو کمتر کنین.

  من خودم تعداد دانه‌های این آناناس رو کمتر کردم. مثلاً همه جاهایی که ۳ تا پایه بلند در کنار هم خورده، من به جای ۳ تا، ۲ تا پایه بلند زدم و در رج ششم هم به جای ۹ پایه‌ای که در کنار هم خورده، ۸ پایه زدم که در نهایت باعث می‌شه تا انتهای بافت، از تعداد رج‌ها هم یک رج کمتر شود.

  بعد از اینکه بافت آناناس تموم شد، نخ رو به پایین آناناس گره زدم و با زدن زنجیره، حلقه بزرگی ساختم. این حلقه باید به اندازه‌ای باشه که دست از داخلش عبور کنه؛ بنابراین نباید زیاد گشاد یا تنگ بشه.

  بقیه کار رو هم می‌تونید از روی نقشه‌ای که کشیدم ببینید. کشیدن نقشه بافتنی کمی سخته و امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم. ضمناً من برای راحت تر شدن کار، نقشه رو به طور کامل نکشیدم و مطمئنم دوستانی که خودشون بافتنی بلدن متوجه این مطلب می‌شن.

  تا رج هشتم (جایی که در تصویر شماره ۸ رو می‌بینید) به همین شیوه ادامه می‌دیم. همون‌طور که می‌بینید تا رج هشتم عرض آناناس مدام بیشتر می‌شه و بنابراین هر رج تعداد پایه‌هایی که داریم می‌بافیم کمتر می‌شه ولی از رج ۹ به بعد چون عرض آناناس کم می‌شه، تعداد پایه‌ها طبق نقشه در ابتدا و انتهای هر رج اضافه می‌شه.

   

  در رج ۱۱ ده تا رنجیره‌ای که می‌بینید قسمتی رو باز گذاشته، جایی است که برای عبور انگشت شست باز گذاشته‌ام.

   

  رج دوازدهم هم انتهای کاره و بقیه آناناس رو آزاد می‌ذاریم.

   

   

  برچسب‌ها: دستکش قلاب بافی
  نوشته شده در يکشنبه 15 فروردين 1395 ساعت 16:17 توسط : رز ابی | دسته : دستکش قلاب بافی | 151 بازدید
 • []

 • شنل یاس

  وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی 3 عدد
   2- قلاب شماره 3 تفلون یا پلاستیکی
   طریقه بافت :
  ابتدا 60 دانه زنجیر بافته شود.  رج 1) 4 دانه زنجیر دیگر بافته و برمی گردیم در 4 دانه زنجیر بافته شده با پایه بلند وصل می‌کنیم، 2 زنجیر و یک پایه بلند در زنجیر دوم یعنی یک زنجیر را رد کرده و درزنجیر دوم یک پایه بلند می‌بافیم دوباره 2 زنجیر و یک پایه بلند در دانه زنجیر دوم تا آخر بافت به همین صورت می‌بافیم ( بافت مربع) .  از رج دوم طبق نمونه بافت تا 120 سانتی متر می‌بافیم کار ما در اینجا به صورت یک مستطیل بلند بافته شده است. مستطیل بافته شده را روی زمین پهن می‌کنیم و انتهای سمت چپ که بافت مربع است را به کنار سمت راست وصل می‌کنیم.
  * نکته : عزیزان توجه داشته باشند که ما دوسر کار را به هم وصل نمی‌کنیم بلکه یک سرکار به کنار سمت دیگر  وصل خواهد شد یعنی انتهای بافته شده سمت دیگر باید آزاد باشد. بعد از وصل کار یک دورگیری یا حاشیه بافی دور یقه و دور تا دور پایین لازم داریم که نحوه دورگیری و ریشه زدن در مجله‌های قبلی توضیح داده شده است که امیدواریم عزیزان مراجعه کنند و این شنل زیبا و شیک را ببافند خسته نباشید.

  طریقه بافت آستین ,ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل ,طریقه بافت آستین ها, ژاکت زنانه ,شنل و کلاه شقایق , بافت کیف نوزادی , طریقه بافت کلاه پتو , پتو و ساک نوزادی شنل یاس


  پتو و ساک نوزادی

  وسایل مورد نیاز :

   1- کلاف 100 گرمی 3عدد

   2- قلاب شماره 3 تفلون یا پلاستیکی

   طریقه بافت :

   ابتدا 6 دانه زنجیر بافته دوسر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می‌کنیم دو زنجیر بافت و داخل حلقه بدست آمده را با 16 پایه بلند پر می‌کنیم درآخر دوسر پایه بلندها را نیز با پایه کوتاه به هم وصل می‌کنیم در محل اتصال دوسر پایه بلندها 4 پایه بلند می‌بافیم، 2 زنجیر و یک پایه بلند را رد کرده در سرپایه بلند دومی یک پایه بلند می‌بافیم، 2 زنجیر یک پایه بلند را رد کرده و در پایه بلند بعدی 4 پایه بلند در یک پایه می‌بافیم 2 زنجیر و یک پایه درمیان یک پایه بلند بافته 2 زنجیر یک پایه بلند را رد کرده و 4 پایه بلند در سرپایه بلند بعدی می‌بافیم دورتادور کاررا به همین صورت می‌بافیم که درآخر باید 4 پایه بلند در یک پایه در گوشه‌‌های کار و 4 پایه بلند تک در وسط داشته باشیم.

   دور دوم : 2 زنجیر در وسط 4 پایه بلند رج قبل 4 پایه بلند دیگر بافته 2 زنجیر و در مربع بعدی 2 پایه بلند 2 زنجیر و در مربع بعدی 2 پایه بلند 2 زنجیر و در وسط 4 پایه بلند رج قبل 4 پایه بلند دیگر می‌بافیم تا آخر بافت. دور دوم را تا جایی که به سایز دلخواه برسیم ادامه می‌دهیم در اینجا سایز پتو 60×60 سانتی متر است که عزیزان بسته به سلیقه شخصی می‌توانند بزرگتر هم ببافند اگر بخواهیم سایز بزرگتر باشد تعداد رجهای بیشتری می‌بافیم.

   طریقه بافت کلاه پتو :

  6 دانه زنجیر بافته 4 دانه زنجیر دیگر می‌بافیم کاررا برمی گردانیم و روی 6 زنجیر بافته شده 3 مربع می‌بافیم ( یعنی 2 زنجیر و یک پایه بلند) کار را برمی گردانیم 4 زنجیر بافته و در اولین مربع 2 پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر و در مربع وسط 4 پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر و در مربع بعدی 2 پایه بلند می‌بافیم 4 زنجیر بافته کاررا برمی گردانیم و در وسط 2 پایه بلند رج قبل یک پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر و در مربع اول 2 پایه بلند 2 زنجیر و در وسط 4 پایه بلند رج قبل 4 پایه بلند دیگر می‌بافیم 2 زنجیر و 2 پایه بلند در مربع بعدی و 2 زنجیر و یک پایه بلند در 2 پایه بلند رج قبل، و این رج را تا بلندی دلخواه ادامه می‌دهیم در اینجا بلندی کلاه 20 سانتی متر است.

  طریقه وصل کلاه و دورگیری پتو :

  کلاه ما به صورت یک مثلث بافته می‌شود وقتی کار به پایان رسید هم پتو و هم کلاه بافته شد. قسمت گوشه تیزی کلاه را روی یک گوشه از پتو گذاشته پتوی ما 4 گوش بافته می‌شود یعنی در آخر به صورت یک مربع بزرگ در می‌آید. وقتی دوتکه را روی هم قرار دادیم در داخل مربع ها4 پایه بلند بافته و در مربع بعدی با پایه کوتاه وصل کرده ( البته هر دو تا مربع ها را با هم می‌بافیم یعنی تکه کلاه و پتو ، 2 زنجیر و 4 پایه بلند در مربع بعدی و در مربع بعدی با پایه کوتاه وصل می‌کنیم تا آخر دورتا دور پتو را دورگیری کرده و در آخر برای زیبایی تعدادی شکوفه بافته با رنگ دلخواه و به گوشه‌‌های پتو و کلاه وصل می‌کنیم. در اینجا کار بافت ما به پایان می‌رسد.

   بافت کیف نوزادی :

  وسایل مورد نیاز :  1- کلاف 100 گرمی 3عدد

   2- قلاب شماره 3 تلفون یا پلاستیکی

   به خاطر اینکه کیف ظاهر زیبایی داشته باشد نخ را دو لا کرده ببافید. طریقه بافت : 40 دانه زنجیر بافته شود رج یک طبق روال همیشگی یک بافت مربع روی تمام زنجیرها یعنی 2 زنجیر و یک پایه بلند می‌بافیم.

  رج 2) 4 زنجیر بافته کار را برمی گردانیم و در اولین مربع یک پایه بلند بافته 2 زنجیر و در مربع دومی 4 پایه بلند و در مربع بعدی با پایه کوتاه وصل می‌کنیم 2 زنجیر و 4 پایه بلند در مربع بعدی و با پایه کوتاه در مربع بعدی وصل می‌کنیم تا آخر بافت.

  * نکته : عزیزان توجه داشته باشید حتماً باید قبل را 4 پایه بلند 2 زنجیر بافته شود چون در همین دو زنجیر در رج بعد 4 پایه بلند دیگر بافته می‌شود شروع و آخر بافت ما نیز یک بافت مربع خواهد بود.

  رج 3) 4 زنجیر بافته کار را برمی گردانیم در اولین مربع 4 پایه بلند بافته و در داخل 2 زنجیر قبل از 4 پایه بلند رج قبل با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره در همان 2 زنجیر 4 پایه بلند بافته و در 2 زنجیر بعدی با پایه کوتاه وصل می‌کنیم این کار را تا آخر بافت در تمام رج ها ادامه می‌دهیم. تا بلندی کیف به اندازه دلخواه برسد تا اینجا یک تکه جلو کیف بافته شده است تکه دیگر را نیز به همین صورت می‌بافیم.

   * نکته : کیف 3 تکه بافته می‌شود و یک تکه باریک برای دور تا دور کیف لازم داریم 12 دانه زنجیر بافته یک رج بافت مربع بافته و طبق نمونه بافت تا 77 سانتی متر بافت را ادامه می‌دهیم عزیزان توجه داشته باشید باز این اندازه بستگی به بزرگی و کوچکی کیف دارد. اندازه بلندی 2 تکه بافته شده در اینجا 25 سانتی متر است و اندازه تکه باریک باید 77 سانتی متر باشد.

   طریقه وصل 3تکه :

  از لبه کار تکه باریک و تکه پهن کیف را با هم گرفته و با کاموای رنگ دیگر دورتا دور با پایه کوتاه وصل می‌کنیم. تکه دیگر را نیز به همین صورت وصل کرده عزیزان توجه داشته باشند وصل کردن و پایه کوتاه زدنها باید حتماً در روی کار باشد که زیبایی بیشتری به کیف می‌دهد. وقتی دورتادور وصل کیف به پایان رسید از کناره کیف یعنی جایی که تکه باریک وصل شده است. بافت  را برای بند کیف طبق نمونه بافت ادامه می‌دهیم و تا 45 سانتی متر می‌بافیم و در انتها سربعدی را نیز به تکه باریک بعدی با نخ و سوزن وصل کرده و دوبند نیز از هردورنگ کاموا به صورت گیس بافته و به دوطرف کیف وص می‌کنیم کار ما در اینجا به پایان می‌رسد عزیزان خسته نباشید.

   طریقه بافت آستین ,ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل ,طریقه بافت آستین ها, ژاکت زنانه ,شنل و کلاه شقایق , بافت کیف نوزادی , طریقه بافت کلاه پتو , پتو و ساک نوزادی شنل یاس

  شنل و کلاه شقایق  

  وسایل مورد نیاز :

   1- کلاف دو رنگ 100 گرمی 4عدد

   2- قلاب شماره 5/2 تفلون یا پلاستیکی

  طریقه بافت :

   به اندازه گشادی یقه یا دور گردن زنجیر می‌بافیم در اینجا تعداد زنجیرها بسته به سلیقه شخص دارد اگر بخواهیم یقه گشاد باشد تعداد زنجیرها را بیشتر می‌بافیم و اگر بخواهیم یقه بسته تر باشد از تعداد کمتری زنجیر استفاده می‌کنیم.

  رج1) 4 دانه زنجیر بافته و در چهارمین دانه زنجیر بافته شده با پایه بلند وصل می‌کنیم دوباره 2 زنجیر و در سومین دانه زنجیر با پایه بلند وصل می‌کنیم . به همین صورت بافت مربع را تا آخر می‌بافیم.

  رج 2) تعداد مربع‌‌های بافته شده را می‌شماریم هرچند تا که شد تقسیم بر 4 می‌کنیم. فرضاً اگر تعداد مربع‌‌های ما 40 دانه شد

  10= 4÷40 .ده دانه از مربع ها را می‌بافیم در مربع دهمی 2 پایه بلند می‌بافیم دوباره 10 دانه مربع دیگر بافته در مربع دهمی 2 پایه بلند می‌بافیم دوباره 10 دانه مربع دیگر بافته در مربع دهمی 2 پایه بلند تا آخر بافت.

  رج 3) در اینجا باید دوسر کار را به هم وصل کنیم باید توجه داشته باشیم که کار ما پیچ نخورد و درست به هم وصل شود. چون از این به بعد کار ما به صورت گرد بافته می‌شود. بافت رابه این صورت ادامه می‌دهیم. دو زنجیر و در اولین مربع 2 پایه بلند ، 2 زنجیر در سومین مربع 2 پایه بلند به همین صورت بافت را ادامه می‌دهیم تا به 2 پایه بلند رج قبل برسیم در اینجا در وسط 2 پایه بلند 2 پایه بلند دیگر می‌بافیم بافت را به همین صورت ادامه می‌دهیم تا به محل اتصال مربع ها برسیم در محل اتصال نیز 2 پایه بلند می‌بافیم و بقیه بافت را به همین صورت رج قبل دور تا دور ادامه می‌دهیم و هر چهار رج درمیان نخ را عوض می‌کنیم.

   * نکته : توجه داشته باشید در تمام رج 2 پایه بلندها در داخل مربع‌‌های خالی بافته می‌شوند به غیر از 4 قسمت 2 تا در سرشانه ها و یکی در وسط پشت و یکی در وسط جلوی کار دوتا پایه بلندها باید در وسط دوپایه بلند رج قبل بافته شوند. که در اصل کار ما به خاطر همین 4 قسمت به صورت کلوش درمی آید. بافت را تا اندازه دلخواه ادامه می‌دهیم در آخر دور تا دور یقه را با کشباف قلاب ادامه می‌دهیم تا 5 یا 8 سانتی متر.

  * نکته : طریقه بافت کشباف در جلیقه و دامن دخترانه مجله شماره 10 توضیح داده شده است در آخر پایین شنل را نیز ریشه میزنیم .

  طریقه بافت کلاه : بافت کلاه مانند کلاه دخترانه طاوس بافته می‌شود با این تفاوت که در آخر به جای کشباف به دانه‌‌های لبه کلاه اضافه خواهیم کرد تا دور کلاه چین دار شود به این صورت که وقتی کلاه به اندازه دلخواه رسید در آخر در تمام رج ما 2 زنجیر و 2 پایه بلند خواهیم داشت قبلاً بافت به این صورت بود که فقط ما در مربع‌‌های خالی 2 زنجیر و 2 پایه بلند را می‌بافتیم برای چین دور کلاه به این صورت عمل می‌کنیم. 2 زنجیر ، 2 پایه بلند در داخل اولین مربع 2 زنجیر 2 پایه بلند در وسط 2 پایه بلند رج قبل 2 زنجیر و 2 پایه بلند در مربع بعدی و 2 زنجیر و 2 پایه بلند در وسط 2 پایه بلند رج قبل به همین صورت تا 3 رج این بافت را ادامه می‌دهیم در آخر هم یک دورگیری انجام می‌دهیم و کلاه ما آماده شده است . در آخر نیز دوبند زنجیر بافته و از لا به لای یقه رد کرده و دو سر آن را نیز بسته به سلیقه شخصی یا با منگوله یا شکوفه تزیین می‌کنیم. و یک بند را نیز از لبه چین دار کلاه رد کرده و موقع سرگذاشتن بند را کشیده و کلاه را جمع می‌کنیم.

   طریقه بافت آستین ,ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل ,طریقه بافت آستین ها, ژاکت زنانه ,شنل و کلاه شقایق , بافت کیف نوزادی , طریقه بافت کلاه پتو , پتو و ساک نوزادی شنل یاس

   

  ژاکت زنانه

  وسایل مورد نیاز :

  1- کلاف 100 گرمی 6 عدد            2- قلاب شماره 3

  نمونه بافت :  پایه بلند و آناناسی

    طریقه بافت :

  ابتدا دور شکم را اندازه گرفته و اندازه بدست آمده را تقسیم بر 2 می‌کنیم فرضاً اگر دور شکم 92 سانتی متر باشد یعنی ما اینجا دو قسمت 46 سانتی متری 46=2÷ 92 باید داشته باشیم.  چون جلو بافت ما به صورت دو تکه بافته می‌شود و جلو باز است.  باز عدد 46 را تقسیم بر 2 می‌کنیم عدد 23 اندازه نصف تکه جلو ما خواهد شد. 23= 2÷46  چون در این نوع ژاکت جلو بافت یعنی دور تا دور بافت بعد از اتمام دورگیری و حاشیه بافی شده است پس به تعداد کمتری زنجیر نیاز داریم. 18 دانه زنجیر بافته.  بعد از اینکه تعداد زنجیرهای دلخواه را بافتیم به این صورت عمل می‌کنیم .

  رج 1) 3 زنجیر بافته و روی اولین دانه زنجیر بافته شده یک پایه بلند می‌بافیم، در دومین دانه یک پایه بلند دیگر تا 6 بار تکرار می‌کنیم. یعنی باید 6 پایه بلند در 6 زنجیر بافته شود، 2 زنجیر و یک دانه از زنجیرهای پایه را رد می‌کنیم در دومین دانه یک پایه بلند می‌بافیم، 2 زنجیر در دانه چهارم یک پایه بلند ، 2 زنجیر و در دانه ششم یک پایه بلند، دوباره 6 پایه بلند دیگر می‌بافیم یعنی روی بافت، زنجیر ما 6 پایه بلند و 3 بافت مربع داریم.

  * نکته : دانه ها را باید طوری تنظیم کرد که شروع بافت 6 پایه بلند داشته باشیم و آخر بافت را نیز با 6 پایه بلند به پایان برسانیم.

   رج 2) 3 زنجیر بافته و روی 6 پایه بلند رج قبل 6 پایه بلند دیگر بافته می‌شود2 زنجیر یک مربع را رد می‌کنیم در دومین مربع 5 پایه می‌بافیم. 2 زنجیر و 6 پایه بلند روی 6 پایه بلند رج قبل ، این کار را تا آخر ادامه می‌دهیم.  رج 3) 3 زنجیر و روی 6 پایه بلند رج قبل 6 پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر و در اولین 5 پایه بلند رج قبل با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، 3 زنجیر و در دومین پایه بلند با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، این کار را تکرار می‌کنیم که باید روی 5 پایه بلند رج قبل 4 حلقه 3 زنجیره داشته باشیم، دوباره 2 زنجیر و 6 پایه بلند روی 6 پایه بلند رج قبل تا آخر بافت را به همین صورت ادامه می‌دهیم.  رج 4) 3 زنجیر و 6 پایه بلند روی 6 پایه بلند رج قبل بافته 3 زنجیر و در اولین حلقه با پایه کوتاه وصل کرده 3 زنجیر و در حلقه دوم با پایه کوتاه وصل کرده که باید جمعاً 3 حلقه 3 زنجیره روی 4 حلقه رج قبل داشته باشیم. کار بافت را یک رج دیگر ادامه می‌دهیم حلقه‌‌های ما در رج بعد به یک دانه می‌رسد که در رج بعد در همان حلقه یک دانه ای روی آناناس 5 پایه بلند رج اول تکرار می‌شود. یعنی آناناس بعدی.بافت را تا بلندی دلخواه یعنی تا سرشانه بدون هیچ کم کردنی چه از طرف یقه و چه از طرف آستین ادامه می‌دهیم.قسمت جلو را به همین صورت می‌بافیم تا حلقه به یک دانه برسد.

  طریقه بافت پشت :

   45 سانتی متر زنجیر بافته شود و بافت را طبق نمونه جلو تا بلندی مورد نظر ادامه می‌دهیم. با این تفاوت که کار را تا جایی ادامه می‌دهیم که 5سانتی متر مانده باشد تا بافت ما به بلندی تکه جلو برسد. بعد به این صورت عمل می‌کنیم. به اندازه سرشانه جلو از بافت پشت کم کرده و همان تعداد اندازه را تا 5 سانتی متر ادامه می‌دهیم.

  دوباره از سمت چپ بافت به اندازه سرشانه جلو از بافت را تا 5 سانتی متر دیگر می‌بافیم. وسط این دو بافت، بافته نمی‌شود و بافت ما به صورت یک نیم مربع درمی‌آید. وقتی بافت تکه جلو و پشت را به اتمام رساندیم، درزهای کناری و سرشانه‌ها را به هم دوخته و از یک گوشه بافت از لبه پایین بافت نخ را وصل کرده و حاشیه بافی یقه را دورتادور جلو و پشت بافت ادامه می‌دهیم. حاشیه بافی را نیز به اندازه پهنای دلخواه انجام می‌دهیم.

  طریقه بافت آستین ها :

   به اندازه گشادی آستین زنجیر بافته و بافت را طبق طرح نمونه ادامه می‌دهیم تا بلندی دلخواه برای کم کردن حلقه آستین از هر دو طرف بافت ابتدا 3 دانه از پایه بلندها را نمی‌بافیم کا را برمی گردانیم و بافت را ادامه می‌دهیم در رج بعد دوباره 3 دانه از پایه بلندها را در هر دو طرف نمی‌بافیم بعد از آن هریک رج درمیان یک دانه از بافت کناری را از هر دو طرف نبافته کار را برمی گردانیم تا حلقه آستین به20 سانتی متر برسد. آستین بعدی را نیز به همین صورت بافته و در آخر آستین ها را هم به بافت اصلی وصل کرده و کار ما به پایان می‌رسد.

   طریقه بافت آستین ,ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل ,طریقه بافت آستین ها, ژاکت زنانه ,شنل و کلاه شقایق , بافت کیف نوزادی , طریقه بافت کلاه پتو , پتو و ساک نوزادی شنل یاس

  ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل

  وسایل مورد نیاز :

   1- کلاف 100 گرمی 6 عدد

   2- میل شماره 5 و قلاب شماره 5/3

   نمونه بافت، کشباف، 2 دانه ای و طرح قلاب ( لوزی)

   

  طریقه بافت :

  90 دانه سرانداخته شود.

  رج 1) 2 تا از زیر، 2 تا از رو. رج 2 و تمام رجهای جفت همان طوریکه دانه ها دیده می‌شوند بافته می‌شود. این دو رج را به اندازه 45 سانتی متر می‌بافیم.

  همه دانه ها را کور کرده بافت را دولا می‌کنیم و از هر دو طرف بافت از کناره ها از پایین به بالا به اندازه  5 سانتی متر می‌دوزیم بعد از یک گوشه درز دوخته شده دوباره نخ را وصل کرده 8 دانه زنجیر بافته و به فاصله 4 دانه با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 8 زنجیر و به فاصله 4 دانه با پایه کوتاه وصل می‌کنیم تا آخر یعنی دور تا دور بافت را با 8 زنجیر ادامه می‌دهیم . رج دوم 8 دانه زنجیر بافته و در اولین حلقه یعنی در وسط حلقه با پایه موتاه وصل می‌کنیم، 8 زنجیر در وسط حلقه دومی تا آخر بافت به همین صورت می‌بافیم این دو رج را تا 7 رج ادامه می‌دهیم .

  * نکته : بلندی و کوتاهی کت یا پالتو سلیقه ای است.

   اگر بخواهیم کوتاهتر باشد تعداد رجهای کمتری می‌بافیم. بعد از 7 رج یک دورگیری طبق همه دورگیریهایی که در اتمام کارهای قلاب بافی انجام می‌دهیم در این بافت هم انجام می‌دهیم.

   

   طریقه بافت آستین :

  وقتی درز کناری بافت دوخته شد شکافهایی در دو طرف بافت باقی می‌ماند که آستین‌‌های بافت ما محسوب می‌شود. از یک گوشه درز نخ را وصل کرده و دور تا دور شکاف را با 8 زنجیر و به فاصله 5 تا 6 دانه با پایه کوتاه وصل می‌کنیم. دوباره 8 زنجیر و به فاصله 5 تا 6 دانه با پایه کوتاه وصل می‌کنیم تا آخر بافت.

  رج دوم 8 زنجیر و در وسط حلقه بافته شده رج قبل با پایه کوتاه وصل می‌کنیم تا آخر بافت و این بافت را نیز تا 7 رج ادامه می‌دهیم.

  * نکته : بافتهای قلاب به صورت گرد یا دور تا دور بافته می‌شوند. هم در بافت اصلی و هم در آستین ها بعد از اتمام 7 رج دوباره با یک دورگیری و یا حاشیه بافی کار را به پایان می‌رسانیم. در اینجا پالتوی بسیار شیک فانتزی ما آماده شده است.
  طریقه بافت آستین ,ژاکت فانتزی با ترکیب قلاب و دومیل ,طریقه بافت آستین ها, ژاکت زنانه ,شنل و کلاه شقایق , بافت کیف نوزادی , طریقه بافت کلاه پتو , پتو و ساک نوزادی شنل یاس

  نوشته شده در سه شنبه 24 فروردين 1395 ساعت 14:22 توسط : رز ابی | دسته : آموزش گام به گام قلاب بافی | 411 بازدید
 • []

 •  

    طریقه بافت کت کوتاه آستین گشاد توری سبز رنگ با بافت قلاب روژین
   وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی روشن      3عدد
   2- کلاف تیره                        1عدد
   3- قلاب شماره 3 پلاستیکی

  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
   
  طریقه بافت :
  با سانتی متر از گودی گردن تا خط شکم را اندازه گرفته به همان اندازه زنجیر بافته.  رج 1) 4 دانه زنجیر بافته و در چهارمین دانه یک پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر در سومین دانه یک پایه بلند 2 زنجیر در سومین دانه یک پایه بلند تا آخر بافت.  رج 2 ) 4 زنجیر یک پایه بلند در اولین مربع 2 زنجیر و یک پایه بلند در سومین مربع 2 زنجیر و یک پایه بلند در چهارمین مربع تا آخر بافت. شروع هررج را با 4 زنجیر و وسط بافت را با 2 زنجیر ادامه می‌دهیم. رج 2 را تا 25 رج ادامه می‌دهیم.  ما برای این کت دو تکه جدا از این 25 رج را لازم داریم. وقتی این دو تکه 25 رج بافته شد که در اصل 2 تا بافت مستطیل شکل خواهیم داشت.  برای وصل این دو تکه ما نیاز به 4 دانه گل یا موتیف داریم.
   طریقه بافت موتیف :
  دور 1) 6 دانه زنجیر بافته دو سر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می‌کنیم.  دور 2) 2 زنجیر بافته داخل حلقه بدست آمده را با 16 پایه بلند پر می‌کنیم.  دور 3) 3 زنجیر بافته یک پایه بلند را رد کرده در پایه دوم با پایه کوتاه وصل می‌کنیم 3 زنجیر در پایه چهارم با پایه کوتاه وصل می‌کنیم تا آخر بافت که باید 8 حلقه 3 زنجیره روی کار داشته باشیم.  دور 4) 2 زنجیر بافته و در اولین حلقه 4 دانه پایه بلند می‌بافیم 2 زنجیر در حلقه دوم 4 پایه بلند بافته تا آخر بافت به همین صورت بافته می‌شود.  دور 5 ) کار را بر می‌گردانیم در پشت کار 4 پایه بلندهای رج قبل 3 دانه زنجیر بافته و به انتهای 4 پایه بلند با پایه کوتاه وصل می‌کنیم.3 زنجیر در انتهای 4 پایه بلند دوم با پایه کوتاه وصل تا آخر بافت.  دور 6) کار را بر می‌گردانیم 3 زنجیر بافته در داخل حلقه پشت 4 پایه بلند ، 6 پایه بلند بافته ، 3 زنجیر و دور حلقه بعدی 6 پایه بلند بافته تا آخر. 4 پایه بلندها گلبرگ‌های گل ما را تشکیل می‌دهند. رج 5 و 6 را یک بار دیگر تکرار می‌کنیم با این تفاوت که در پشت گلبرگ به جای 3 زنجیر 4 دانه بافته شود و در رج بعد داخل 4 زنجیر 7 یا 8 پایه بلند بافته تا آخر که در اصل ما یک گل داریم با 2 ردیف و 8 گلبرگ 4 دانه گل یا موتیف را به همین صورت می‌بافیم وقتی کار بافت موتیف ها به پایان رسید.  دو تا بافت مستطیل شکل را کنار هم گذاشته و توسط موتیفها به هم وصل می‌کنیم. ابتدا 4 دانه موتیف ها را به هم وصل کرده بعد از کناره ها به دو تا مستطیل‌های بافته شده وصل می‌کنیم بعد از وصل موتیف ها کاررا دو لا کرده و از قسمت باز بافت از لبه کار از هر دو طرف تا 10 رج بافت مربع را به هم می‌دوزیم.
   طریقه بافت دورگیری کت :
   از آخر 10 رج که به هم دوخته شد نخ را وصل کرده بافت را به این صورت ادامه می‌دهیم 8 زنجیر بافته در دومین مربع با پایه کوتاه وصل 8 زنجیر و یک پایه کوتاه در چهارمین مربع تا آخر بافت دورتا دور کار. رج 2) 8 زنجیر و یک پایه کوتاه در حلقه اول 8 زنجیر و یک پایه کوتاه در حلقه دوم تا آخر کار تا 8 رج، رج 2 را ادامه می‌دهیم. در آخر دورتادور کت را با یک بافت مربع یعنی 2 زنجیر و یک پایه بلند ادامه می‌دهیم. وقتی مربع آخر به مربع اول رسید 2 زنجیر بافته و 4 پایه بلند در اولین مربع و با پایه کوتاه در مربع سوم وصل می‌کنیم. 4 پایه بلند در مربع چهارمی و با پایه کوتاه در مربع پنجمی وصل می‌کنیم تا آخر بافت کت ما در اینجا به پایان می‌رسد. لبه آستین ها را هم به همان صورت دورگیری می‌کنیم.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی

  طریقه بافت کلاه روژین :
  وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی     اعدد
  2– قلاب پلاستیکی شماره 3
   طریقه بافت :
   6 دانه زنجیر بافته داخل زنجیر را با پایه بلند پر کرده .
   رج 1) 2 زنجیر و یک طرح فندقی بافته 2 زنجیر و یک طرح فندوقی. طرح فندوقی به این صورت بافته می‌شود که قلاب را برای بافتن پایه بلند در داخل مربع برده و بدون اینکه کور کنیم 4 بار تکرار می‌کنیم بعد در آخر همه دانه ها را یک جا کور می‌کنیم. یعنی 4 دانه پایه بلند بدون اینکه جدا کور شوند یک جا کور می‌کنیم. این بافت را تا 7 رج ادامه می‌دهیم. با این تفاوت که هر رج یک دانه به زنجیرها و یک دانه به طرح فندوقی اضافه می‌کنیم و در این 7 رج نباید کار ما گود شود. اگر دیدیم کار دارد گود می‌شود به تعداد زنجیرها اضافه می‌کنیم. وقتی 7 رج به پایان رسید دور تا دور کلاه را با 2 زنجیر و یک پایه بلند یعنی بافت مربع را تا 12 رج ادامه می‌دهیم. در اینجا بافت کلاه ما به پایان می‌رسد. یک گل یا موتیف هم در کت به کار برده‌ایم را برای کلاه می‌بافیم و در یک گوشه برای تزیین استفاده می‌کنیم.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
  طریقه بافت شال گردن رز :
   وسایل مورد نیاز :
  1- کلاف ضخیم 100 گرمی طوسی 1عدد
   2- کلاف 100 گرمی صورتی  2عدد
  3- قلاب پلاستیکی شماره 10
  طریقه بافت :
   15 دانه زنجیر بافته دو سر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل کرده داخل دایره بدست آمده را با 2 زنجیر و 7 پایه بلند می‌بافیم و در کنار خودش با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، 2 زنجیر 7 پایه بلند در کنار خودش با پایه کوتاه وصل و در داخل دایره باید 5 گلبرگ 7 پایه بلندی داشته باشیم.  رج 2 ) کار را برمی گردانیم 5 دانه زنجیر بافته و به آخر گلبرگ اولی با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، 5 زنجیر بافته به انتهای گلبرگ دومی با پایه کوتاه وصل تا آخر بافت.  رج 3 ) کار را برمی گردانیم 2 زنجیر بافته و در حلقه پشت گلبرگ 9 دانه پایه بلند می‌بافیم و در کنار خودش با پایه کوتاه وصل می‌کنیم 2 زنجیر و 9 پایه بلند در حلقه پشت گلبرگ دومی تا آخر حلقه ها به همین صورت می‌بافیم.  رج 4) کا را برمی گردانیم و 7 زنجیر بافته و به پشت گلبرگ رج قبل در انتها با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، 7 زنجیر بافته به انتهای گلبرگ دوم با پایه کوتاه وصل تا آخر گلبرگ ها به همین صورت می‌بافیم.
  رج 5 ) کار را برمی گردانیم و در حلقه پشت گلبرگ 2 زنجیر و 11 دانه پایه بلند می‌بافیم در کنار خودش با پایه کوتاه وصل می‌کنیم، 2 زنجیر و 11 دانه پایه بلند در حلقه دوم تا آخر حلقه ها به همین صورت می‌بافیم به گلبرگ 11 دانه‌ای اول که رسیدیم 3 دانه زنجیر بافته و با پایه کوتاه به اولین پایه بلند وصل کرده 3 زنجیر و با پایه کوتاه به دومین پایه بلند وصل و تا آخر که ما باید روی 11 پایه بلند 11 حلقه 3 زنجیره داشته باشیم، که محل اتصال ریشه‌های ما را تشکیل می‌دهند. در اینجا کار گل ما به پایان رسیده است. بافت و وصل ریشه ها با کاموای صورتی 100 دانه بافته و به اولین حلقه 3 زنجیره وصل می‌کنیم دوباره 100 دانه زنجیر بافته و نخ را قطع می‌کنیم به همین صورت 11 رشته 100 دانه‌ای خواهیم داشت.  امیدوارم که خانم‌های عزیز این شالگردن زیبا را ببافند و مورد استفاده قرار بدهند.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
  طریقه بافت شال گردن فانتزی ( قلاب بافی)
   وسایل مورد نیاز :
  1- کلاف 100 گرمی         2عدد
   2- قلاب پلاستیکی شماره 3
  طریقه بافت :
   20 دانه زنجیر بافته دوباره 14 دانه زنجیر بافته و به اول خودش با پایه کوتاه وصل می‌کنیم. کار را برمی گردانیم 14 دانه دیگر زنجیر بافته و به اول خودش وصل می‌کنیم این کار را آنقدر ادامه می‌دهیم تا بافت ما به یک متر برسد.
  * نکته : توجه داشته باشید بعد از بافتن 14 زنجیر حتماً باید کار را برگردانیم و بعد 14 دانه دیگر را ببافیم.  بعد از یک متر بافت در انتها کار را با 20 دانه زنجیر به پایان می‌رسانیم. یعنی در اصل دو سر زنجیر ما یعنی شروع با 20 دانه و پایان هم با 20 دانه زنجیر خاتمه پیدا می‌کند. دو سر شال را با منگوله تزیین می‌کنیم و سر شال گردن نیز به فاصله هر حلقه یک منگوله وصل می‌کنیم.
   طریقه ساخت منگوله :
   به اندازه 40 دور کاموا را روی 4 انگشت دست می‌پیچانیم بعد حلقه ها را از دست درآورده با یک نخ وسط حلقه ها را محکم می‌بندیم. بعد با قیچی دو طرف حلقه ها را قیچی می‌کنیم و تمام نخها را مساوی قیچی می‌کنیم منگوله ما آماده شده است.
   طریقه بافت کلاه فانتزی ( قلاب بافی):
   این کلاه دو تکه بافته می‌شود.
  وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف دورنگ 100 گرمی         2 عدد
   2- قلاب پلاستیکی شماره 3
  طریقه بافت تکه اول :
  6 دانه زنجیر بافته داخل زنجیرها را با پایه بلند پر می‌کنیم و روی پایه بلندها را با پایه بلند بدون زنجیر دورتادور تا 12 رج ادامه می‌دهیم کار ما نباید گود شود. اگر احساس کردیم گود می‌شود در لا به لای بافت در یک پایه بلند دو پایه بلند می‌بافیم بعد از 12 رج بافت ، بافت ما به پایان می‌رسد.
   بافت تکه دوم یعنی تکه توری :
  6 دانه زنجیر بافته داخل زنجیر را با 16 پایه بلند پر می‌کنیم دو سر پایه بلندها را با پایه کوتاه به هم وصل می‌کنیم. 8 دانه زنجیر بافته و یک پایه درمیان با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 8 زنجیر و یک پایه درمیان با پایه کوتاه وصل تا آخر می‌بافیم.
   رج 2) 8 دانه زنجیر بافته و در وسط اولین حلقه رج قبل با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 8 زنجیر ودر وسط حلقه دوم با پایه کوتاه وصل می‌کنیم 8 رج به همین صورت بافته می‌شود. بعد از 8 رج دو تکه بافته شده را روی هم قرار داده و به این صورت به هم وصل می‌کنیم از 8 دانه زنجیرها 4 دانه را بافته و به تکه اول وصل می‌کنیم، دوباره 4 دانه زنجیر بافته و به اولین حلقه وصل می‌کنیم.
  * نکته : تکه اول که بافته شد باید زیر تکه توری قرار بگیرد.
   دوباره 4 زنجیر به فاصله 4 پایه بلند با پایه کوتاه وصل 4 زنجیر و به حلقه بافت توری وصل تا آخر بافت به همین صورت دور تا دور دو تکه را وصل می‌کنیم.
  طریقه بافت دور تا دور کلاه یا لبه کلاه :
  با پایه کوتاه به اندازه 6 رج دور تا دور کلاه را جمع می‌کنیم در این قسمت کلاه ما کاملاً گود می‌شود. وقتی دور تا دور لبه کلاه را بافتیم دور تا دور کلاه را اندازه گرفته و تقسیم بر 3 می‌کنیم یک قسمت را در نظر گرفته و برای نقاب کلاه به این صورت می‌بافیم.  رج 1) 2 دانه زنجیر و 3 پایه بلند بعد در کنار خودش با پایه کوتاه وصل، 2 زنجیر 3 پایه بلند در کنار خودش وصل بافت را تا آخر آنجایی که اندازه گرفته بودیم می‌بافیم و هربار هریک رج درمیان از دوطرف کار دو تا از 3 پایه بلندها را رد می‌کنیم و کار را برمی گردانیم تا تعداد 3 پایه بلندهای ما به 3 تا 4 دانه برسد.  کلاه ما در اینجا به پایان رسیده امیدوارم که خانم‌های عزیز این کلاه و شال گردن را بافته و مورد استفاده قرار بدهند.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
   
  طریقه بافت تونیک سایه بافت دومیل :

   وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی‌        6عدد
   2- میل شماره 5 یا 5/4
   طریقه بافت :
  160 دانه سرانداخته شود.
   رج 1 ) همه از زیر
  رج 2) همه از رو رج 3) با بافت لوزی ادامه پیدا می‌کند. طریقه بافت طرح لوزی ژوردار : مدل به 10 دانه تقسیم شده به اضافه 1به اضافه حاشیه.
  رج 1) یک ژته، یک سوژه ساده، 5 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، یکی از زیر.
   رج 2 و تمام رج‌های جفت همه از رو.
  رج 3) یکی از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 3 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، 2 تا از زیر.
   رج 5 ) 2 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، یکی از زیر، 2 تا یکی، یک ژته ، 3 تا از زیر.
   رج 7) 3 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه دوبل، یک ژته، 4 تا از زیر.
  رج9) 2 تا از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، یکی از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 3 تا از زیر.
   رج 11) یکی از زیر، 2 تا یکی، یک ژته، 3 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، 2 تا از زیر.
   رج ) 13 2 تا یکی، یک ژته، 5 تا از زیر، یک ژته، یک سوژه ساده، یکی از زیر.
  رج 15) اولین دانه را با دانه حاشیه ببافید( کور کنید) یک ژته، 7 تا از زیر، یک ژته یک سوژه دوبل.
   با این طرح بافت را تا 30 سانت ادامه داده بعد از 30 سانت دانه ها را تقسیم بر 2 کرده، نصف دانه ها را طبق مدل بافته تا اندازه گشادی یقه یعنی 30 سانت این تعداد دانه را در یک میل جداگانه قرار داده و دانه‌های بعدی را هم طبق مدل داده شده به اندازه همان 30 سانت بافته وقتی تعداد دانه‌های تقسیم شده به هم رسیدند. همه دانه‌ها را در یک میل قرار داده و دوباره 30 سانت دیگر می‌بافیم در اینجا بالاتنه ما یعنی تکه پشت و جلو آستین ها با هم بافته شده است.
  طریقه بافت یقه :
   در بالای کار یک شکاف داریم دورتادور شکاف را دانه گرفته و بصورت کشباف 2 دانه‌ای 2 دانه از زیر، 2 دانه از رو ادامه می‌دهیم تا اندازه دلخواه بلندی و کوتاهی یقه بسته به سلیقه شخصی دارد. بعد همه دانه ها را کور کرده، قسمت پایین بافت باز است به اندازه دور کمر از وسط بافت جدا کرده و دو طرف بافت را برای آستین می‌دوزیم بعد قسمتی که برای دورکمر در نظر گرفته بودیم را دور تا دور دانه گرفته و با بافت کشباف 2 دانه‌ای یعنی 2 تا از زیر و 2 تا از رو بافت را ادامه داده و به اندازه 50 سانت بافت کشباف را ادامه می‌دهیم در آخر همه دانه ها را کور کرده و دورگیری یقه و دور آستین ها را هم طبق سلیقه شخصی انجام می‌دهیم.
  مدل نخودی :
  مدل به 4 دانه تقسیم شده به اضافه حاشیه.
   رج 1) 2 دانـه از زیـر بـرای حاشیه، 3 دانـه یکی ازرو، یـکی از زیـر بـدون اینکـه از میـل خـارج کـنیـم یـک ژتـه، دوبـاره یـکی از زیـر( یعنی یک دانه را 3 دانه می‌کنیم) 3 دانه یکی از رو، یک دانه را 3 دانه می‌کنیم از زیر.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همه از رو.     
   رج 3) مانند رج یک بافته می‌شود با این تفاوت که دانه ها جابجا می‌شوند به این صورت در رج یک اول 3 دانه را یکی از رو می‌کردیم ولی در رج3 اول یک دانه را 3 دانه می‌کنیم بعد 3 دانه یکی از رو.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
  ژور دندهای :
  مدل به 4 دانه تقسیم شده به اضافه حاشیه.
  رج 1) 3 تا از زیر یکی از رو.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همان طوریکه دانه ها دیده می‌شوند.
   رج 3) یک ژته، یک سوژه دوبل، یک ژته، یکی از رو.
  رج 5) تکرار رج 1.
  مدل لوزی :
  مدل به 20دانه تقسیم شده است.
  رج 1) 8 دانه از رو، 4 دانه از زیر، 8 دانه از رو.
   رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همانطوریکه دانه دیده می‌‌شوند بافته می‌‌شود.
   رج 3) 8 دانه از رو ، 4 دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست 2 دانه دوم را از پشت گرفته و با میل سمت چپ 2 دانه اول را از رو گرفته 2 دانه میل راست را به میل سمت چپ می‌‌دهیم و 4 دانه را از زیر می‌‌بافیم.  رج 5) 6 دانه از رو، دو دانه از زیر و 2 دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته و با میل سمت چپ 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم، 2 دانه از زیر دو دانه از رو بعدی را نیز از میل خارج کرده با میل سمت چپ 2 دانه از زیر را از رو با میل سمت راست 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از رو را از رو بافته، 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم به همین صورت هریک رج درمیان از دانه‌های 8 دانه‌ای 2 دانه را کم می‌‌کنیم و به وسط لوزی می‌‌دهیم تا زمانی که 2 دانه باقی بماند( نصف لوزی). تا اینجا لوزی ما باز شده و یک نصف لوزی بافته شده است برای این که لوزی ما کامل شود به این صورت عمل می‌‌کنیم. 2 دانه از رو، 2 دانه از زیر و 2 دانه از رو را از میل خارج کرده با میل سمت چپ 2 دانه از زیر را از رو گرفته، 2 دانه از رو را با میل سمت چپ از پشت گرفته 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم دوباره 2 دانه از رو و 2 دانه از زیر را از میل خارج کرده با میل سمت راست دودانه از زیر را از رو گرفته با میل سمت چپ 2 دانه از رو را از پشت گرفته 2 دانه از زیر را از زیر می‌‌بافیم 2 دانه از رو را از رو می‌‌بافیم به همین صورت بافت را ادامه می‌‌دهیم و هربار به تعداد دانه‌های کناری اضافه و از تعداد دانه‌های وسط لوزی کم خواهیم کرد. تا 4 دانه از زیر دوباره به هم برسند و دوباره از رج 3 بافت را تکرار می‌‌کنیم.
  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک, موتیف ,بافت کت کوتاه ,دورگیری کت, طریقه بافت کلاه روژین ,طریقه بافت شال گردن فانتزی ,بافت کلاه فانتزی ,مدل پیچ طنابی
  مدل پیچ طنابی :
  مدل به 20 دانه تقسیم شده است.  رج 1) 4 تا از زیر 2 تا از رو،4 تا از زیر. رج 2) رج 2 و تمام رجهای جفت همانطوریکه دانه ها دیده می‌شوند.  رج 1 و 2 را 8 بار تکرار می‌کنیم. 
  رج 9) 4 تا از زیر، 2 تا از رو، 8 دانه را از میل خارج کرده با میل سمت راست 4 دانه را از پشت گرفته و با میل سمت چپ 4 دانه اول را از رو گرفته 4 دانه میل سمت راست را به میل سمت چپ می‌دهیم و 8 دانه را از زیر می‌بافیم 2 تا از رو 4 تا از زیر. 

  به همین صورت هر 8 رج یک بار این جابجایی دانه ها را انجام می‌دهیم.

  نوشته شده در يکشنبه 29 فروردين 1395 ساعت 10:40 توسط : رز ابی | دسته : آموزش گام به گام قلاب بافی | 368 بازدید
 • []


 • بلوز توری قلاب بافی, طرز بافت بلوز توری قلاب بافی, بلوز دامن قلاب بافی, بلوز بافتنی قلاب بافی, آموزش گل قلاب بافی, بلوز قلاب بافی زنانه, بلوز قلاب بافی با الگو ,بلوز قلاب بافی با نخ ابریشم ,آموزش بافت بلوز زنانه قلاب بافی
  وسایل مورد نیاز:
  کلاف 100 گرمی 5 عدد
  قلاب شماره 3 پلاستیکی
  طریقه بافت :
   40 سانت زنجیر بافته . طبق نمونه بافت تا 58 رج می‌بافیم، برای گودی حلقه آستین در دو رج هریک رج درمیان یک دانه از مربع‌ها را نمی‌بافیم، یعنی در اصل 2 دانه از مربع‌ها را برای گودی حلقه آستین هریک رج درمیان نمی‌بافیم.  برای هلال یقه هریک رج درمیان از سمت یقه یک دانه از مربع‌های کـناری را نبـافته و کـار را برمی گردانیم و این کـار را آنقدر ادامه می‌دهیم تا اندازه سرشانه به 16 سانت برسد. طرف دیگر بافت جلو را نیز به همین صورت می‌بافیم..
   طریقه بافت پشت : 80 سانت زنجیر بافته و بافت طبق مدل مانند جلو 58 رج ادامه می‌دهیم.
   برای گودی حلقه آستین از هردو طرف بافت هریک رج درمیان یک دانه از مربع‌ها را نمی‌بافیم که در اصل 2 دانه مربع در سمت راست و 2 دانه در سمت چپ بافته نمی‌شود یعنی هربار به مربع آخر رسیدیم نبافته کار را برمی گردانیم بعد از کم کردن حلقه آستین بافت را تا 15 سانتی متر ادامه می‌دهیم بعد به اندازه 16 سانت از سمت راست جدا کرده و 5 سانت به بافت ادامه داده البته فقط 16 سانت را. بعد از 5 سانت بافت نخ را قطع کرده و از سمت چپ بافت دوباره 16 سانت جدا کرده و 5 سانت به بافت ادامه می‌دهیم تا اینجا تکه جلو و پشت به پایان رسیده است.
  طریقه بافت آستین :
   40دانه زنجیر بافته.
  42 رج طبق بافت ادامه داده و 41 سانت می‌بافیم برای کم کردن حلقه آستین به این صورت عمل می‌کنیم هریک رج در میان 2 دانه از مربع‌های سمت راست و سمت چپ بافت را نبافته بافت را برمی گردانیم و این کار را آنقدر تکرار می‌کنیم تا تعداد مربع‌ها به 4 دانه برسد. آستین بعدی را هم به همین صورت می‌بافیم. همه تکه‌ها که آماده شد هر5 تکه جلو و پشت و آستین‌ها را به هم وصل کرده. برای دورگیری کل بافت به این صورت عمل می‌کنیم از یک گوشه نخ را وصل کرده و با پایه بلند بدون زنجیر دورتادور بافت را می‌بافیم به اندازه 3 رج پایه بلند دورتادور می‌بافیم در اینجا کار ما به پایان رسیده و آماده پوشیدن است. 
  نوشته شده در يکشنبه 29 فروردين 1395 ساعت 10:41 توسط : رز ابی | دسته : بافت بلوز توری قلاب بافی | 336 بازدید
 • []


 • سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی,سارافن دخترانه مدل پروانه

  سارافن دخترانه مدل پروانه
  طریقه بافت سارافن دخترانه مدل پروانه
  وسایل مورد نیاز :
   1- 4 کلاف 100 گرمی
   2- 3 کلاف طوسی و یک کلاف صورتی
   3- قلاب شماره 3
  4- روبان صورتی 2 متر
  طریقه بافت تکه جلو پروانه :
  قسمت بدنه پروانه با پایه کوتاه و کاموای دولا.
  رج 1) 4 دانه زنجیر بافته شود.
  رج 2 و 3 ) روی 4 زنجیر 4 دانه پایه کوتاه می‌‌بافیم.
   رج 4) 4 تا پایه کوتاه می‌‌بافیم.
  رج 5) تعداد دانه‌ها را به 5 دانه می‌‌رسانیم البته با اضافه کردن یعنی در لابه لای بافت در یک دانه دو دانه پایه کوتاه بافته می‌‌شود.
  رج 6) مانند رج 5 بافته می‌‌شود.
  رج 7 و 8) دوباره دانه‌ها به 4 دانه تبدیل می‌‌شوند با کم کردن دانه‌ها یعنی یکی از پایه کوتاهها را نمی‌بافیم در اینجا بدنه پروانه آماده است.
  طریقه بافت بال پروانه (تکه جلو سارافن) :
   رج 1) از قسمت پایین بافت بدنه پروانه یعنی از رج سوم نخ را وصل کرده البته از طرف کناره 2 زنجیر و 4 پایه بلند در اولین نقطه محل وصل نخ می‌‌بافیم 5 دانه زنجیر بافته و در وسط بافت 4 پایه بلند در یک دانه می‌‌بافیم، 4 زنجیر4 پایه بلند در دو رج مانده به آخر بافته می‌‌شود.
  رج 2) 3 دانه زنجیر و 4 پایه بلند در وسط 4 پایه بلند رج قبل بافته می‌‌شود. 2 زنجیر و یک پایه بلند در وسط 4 دانه زنجیر رج قبل ، 2 زنجیر و 4 پایه بلند در وسط 4 پایه بلند رج قبل، 2 زنجیر و 6 پایه بلند در وسط 5 دانه زنجیر رج قبل ، 2 زنجیر و 4 پایه بلند در وسط پایه بلند رج قبل.
  رج 3) 3 زنجیر و 4 پایه بلند ، 3 زنجیر با پایه کوتاه به اولین پایه بلند ، 3 زنجیر به دومین پایه بلند با پایه کوتاه وصل شود. 3 زنجیر با پایه کوتاه تا آخر، 6 پایه بلند رج قبل که جمعاً 5 حلقه 3 زنجیر خواهیم داشت، 3 زنجیر 4 پایه بلند در وسط، 2 زنجیر یک پایه بلند روی پایه بلند رج قبل، 2 زنجیر و 4 پایه بلند در وسط ، 3 رج دیگر بافت را به همین صورت ادامه می‌‌دهیم با این تفاوت که هربار یک دانه حلقه از 5 حلقه بافته شده کم خواهد شد. وقتی حلقه وسط به دو دانه حلقه 3 زنجیر رسید ( طرح آناناسی) بافت را به این صورت ادامه می‌‌دهیم نخ را قطع می‌‌کنیم در وسط بافت، 4 پایه بلند داریم. نخ را وصل کرده و 4 پایه می‌‌بافیم کار را برمی گردانیم و فقط یک قسمت بال پروانه را می‌‌بافیم در اصل در اینجا بال پروانه از هم جدا می‌‌شوند و یک سمت بـال پروانـه را دوتکه می‌‌بافـیم ، 4 پایه بـلند 5 زنجیر یک پایه بلند رج قبل به همین صورت بافت ادامه پیدا می‌‌کند با این تفاوت کـه هریـک رج درمـیان از تـعداد زنجیرها کم خواهد شد یعنی اول 5 زنـجـیـر رج بـعد 4و3 می‌‌شود. آخـریـن رج 4 پـایـه بـلنـد 4 زنـجیر و 4 پایـه بلـند می‌‌بـافیـم و رج بعد 4 پایه بلند  4 پایه بلند در وسط پایه بلند رج قبل خواهیم داشت تکه بعدی بال پروانه را نیز به همین صورت می‌‌بافیم.
   طریقه بافت تکه پشت بالاتنه سارافن :
  رج 1) به اندازه پهنای دوبال پروانه یعنی تکه بالاتنه جلو زنجیر بافته شود.
  رج 2) 4 زنجیر در ششمین دانه زنجیر یک پایه بلند می‌‌بافیم، 2 زنجیر و یک پایه بلند در دومین دانه زنجیر، 2 زنجیر و یک پایه بلند در چهارمین دانه زنجیر تا آخر( بافت مربع).
   رج 3) 4زنجیر و در اولین مربع یکپایه بلند می‌‌بافیم، 2 زنجیر در دومین مربع یک پایه بلند بافته تا 5 دانه مربع در ششمین مربع 4 دانه پایه بلند در یکجا می‌‌بافیم، دوباره 5 مربع و 4 دانه پایه بلند در مربع 12 تا آخر بافت به همین صورت بافته می‌‌شود.
  رج 4) 4 دانه از مربع‌ها را می‌‌بافیم مربع پنجمی را رد کرده 2 زنجیر و 4 پایه بلند در وسط 4 پایه بلند رج قبل، 2 زنجیر و یک مربع را رد کرده در دومین مربع یک پایه بلند.
  * نکته : هریک رج درمیان در دو طرف 4 پایه بلند دو دانه از مربع‌ها را نبافته رد می‌‌کنیم و این کار به این دلیل است که تعداد مربع‌های ما به حالت عادی خود باشند و هیچ مربعی اضافه نشود اگر این کار را انجام ندهیم به تعداد مربع‌های ما اضافه می‌‌شود.  بافت را تا 10 رج به همین صورت ادامه می‌‌دهیم.
  رج 11) از هردو طرف بافت یعنی سمت راست و چپ کار 2 دانه از مربع‌ها را نمی‌بافیم و کار را برمی گردانیم رج را تا آخر می‌‌بافیم دوباره برای رج برگشت دو دانه از مربع‌ها را یکی در اول و یکی در آخر بافت را نمی‌بافیم( گودی حلقه آستین). بعد از کم کردن دانه‌ها بافت را تا 9 رج دیگر ادامه می‌‌دهیم بعد از پایان 9 رج از سمت راست کار 5 دانه از مربع‌ها را جدا کرده می‌‌بافیم کار را برمی گردانیم و تا 5 سانت فقط این 5 دانه مربع را می‌‌بافیمدوباره از سمت چپ کار 5 دانه از مربع‌ها را جدا کرده و 5 سانت می‌‌بافیم( گودی پشت گردن) کار ما در اینجا به پایان می‌‌رسد.
   طریق بافت دامن سارافن پروانه :
   زمانی که دوتکه جلو و پشت را از کناره‌ها به هم وصل کردیم به این صورت عمل می‌‌کنیم از یک گوشه درز کناری نخ را وصل کـرده بافت را ایـن گـونه شروع می‌‌کنیم 2 زنجیر و یک پایه بلند، 2 زنجیر و یک پایه بلند به فاصله‌های مناسب 2 زنجیر و یک پایه بلند را 4 بار تکرار می‌‌کنیم ، 4 دانه پایه بلند در یک مربع دوباره تکرار بافت از اول یعنی 4 دانه مربع و 4 پایه بلند در یک جا تا آخر رج برگشت  به همان طریقه اول بافته می‌‌شود با این تفاوت که مربع‌ها یعنی 2 زنجیر و یک پایه بلند در داخل مربع‌های رج قبل بافته می‌‌شوند و 4 پایه بلند در وسط چهارپایه بلند رج قبل بافته می‌‌شود و این دو رج را تا بلندی دلخواه ادامه می‌‌دهیم.
   * نکته : این مدل بافت، باعث فون یا کلوش شدن دامن می‌‌شود و هربار یک مربع به مربع‌های بافته شده اضافه می‌‌شود.
  نحوه دورگیری :
  بعد از اتمام بافت با رنگ صورتی برای دورگیری دامن به این صورت عمل می‌کنیم 2 دانه پایه کوتاه 3 زنجیر به اول خودش با پایه کوتاه وصل دوباره 2 دانه پایه کوتاه 3 زنجیر به اول خودش وصل و تا آخر بافت به همین طریق بافته می‌‌شود.
   طریقه بافت بندهای پیچ پیچ دم پروانه :
  به اندازه بلندی دلخواه زنجیر می‌‌بافیم در هر زنجیر 2 دانه پایه کوتاه می‌‌بافیم تا آخر بافت رج برگشت دوباره در هر دانه 2 دانه پایه کوتاه می‌‌بافیم این کار باعث می‌‌شود که بافت ما اضافه شود و پیچ بخورد. تکه جلو و پشت را طبق مدل بافته وقتی کار به پایان رسید کناره‌های کمر را به هم وصل کرده یا دوخته دور تا دور کار طبق بافت ادامه داده تا به اندازه دلخواه برسد در آخر دو بند در پشت و جلو یعنی سرشانه را با روبان صورتی به اندازه 2 متر یعنی هرتکه نیم متر وصل کرده و هنگام پوشیدن به صورت پاپیون وصل می‌‌بندیم.
  طریقه بافت کیف :
  وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100گرمی              4عدد
  2- کلاف طوسی                    2عدد
  3- کلاف صورتی                  1عدد
  4- قلاب پلاستیکی شماره 3
   طریقه بافت :
   کلاف را دولا کرده و بافته.
   رج 1) با دولای کاموا 22 سانت زنجیر می‌‌بافیم روی زنجیر 22 سانت را با پایه کوتاه می‌‌بافیم برای رج برگشت کار را برنمی گردانیم بلکه دور می‌‌زنیم و دورتا دور زنجیر را با پایه کوتاه می‌‌بافیم به خاطر این که کار ما گود نشود در لا به لای بافت در یک دانه دو دانه پایه بلند می‌‌بافیم به اندازه 6 رج پایه کوتاه دورتا دور بافت را ادامـه می‌‌دهیم. از یک گوشه نـخ صورتی را وصل کـرده و دو رج را بـه صورت 2 دانه صورتی و 2 دانه طوسی می‌‌بافیم دوباره 11 رج را طوسی با پایه کوتاه می‌‌بافیم توجه داشته باشید در تمام این رجها ما بدون اضافه کردن دانه بافت را ادامه می‌‌دهیم بافت ما در این قسمت گود شده است. بـعد از 1 رج دوبـاره دو رج 2 دانه طـوسی و 2 دانه صورتی را می‌‌بافیم.دوباره 23 رج با پایه کوتاه و رنگ طوسی ادامه می‌‌دهیم.
   برای دورگیری لبه کیف مانند لبه کلاه عمل می‌‌کنیم( مراجعه به بافت کلاه).
   طریقه بافت بند کیف :
   بلندی و کوتاهی بند کیف سلیقه‌ای است اگر بخواهید بند بلند باشد تعداد زنجیر بیشتری می‌‌بافیم و اگر بخواهید بند کوتاه باشد از تعداد کمتری زنجیر استفاده می‌‌کنیم. به اندازه 7 سانت از هر دو طرف کیف را در نظر می‌‌گیریم بعد از 7 سانتی متر از سمت راست کیف نخ را وصل کرده به اندازه دلخواه زنجیر می‌‌بافیم ( بلندی و کوتاهی) ادامه زنجیر را به قبل از 7 سانتی متر سمت چپ وصل می‌‌کنیم کار را برمی گردانیم و روی زنجیر را با پایه کوتاه می‌‌بافیم تا آخر دوباره رج را با پایه کوتاه ادامه می‌‌دهیم ( یعنی 2رج)
   رج 3) 2 دانه پایه کوتاه ، 3 زنجیر به اول خودش وصل ،2 دانه پایه کوتاه 3 دانه زنجیر به اولین دانه خودش وصل تا آخر بند، بند دیگر را نیز به همین صورت می‌‌بافیم.
  * نکته : به خاطر این که کیف زیباتر جلوه کند بند کیف را دو رنگ می‌‌بافیم.
  طریقه بافت پاپیون :
   بافت پاپیون مراجعه شود به بافت پاپیون کلاه با این تفاوت که پاپیون کیف دو رنگ بافته می‌‌شود.
  طریقه بافت کلاه لبه دار دخترانه 11 سال
   وسایل مورد نیاز :
   1- کلاف 100 گرمی طوسی      2 عدد
   2- کلاف 100 گرمی صورتی      1عدد
  3- قلاب پلاستیکی شماره 3
  طریقه بافت :
  کلاه از بالا بافته می‌‌شود کاموا را دولا می‌‌کنیم و می‌‌بافیم.
   رج 1) 3 دانه زنجیر بافته دو سرزنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می‌‌کنیم یک دایره کوچک به وجود می‌‌آید دورتا دور دایره را با پایه کوتاه می‌‌بافیم و به خاطر این که کار ما گود نشود در لا به لای بافت در یک دانه زنجیر 2 پایه کوتاه بافته شود. بافت را دور تا دور ادامه می‌‌دهیم تـا بـه صورت یک دایـره بـه شعاع 12 سانتی متر بـرسد یعنی وقتی متر را از نقطه شروع بافت گذاشتیم تا لبه کار بـه انـدازه 12 سانت باشد. از این به بعد بافت ما به این صورت ادامه پیدا می‌‌کند دور تا دور بافت را ادامه می‌‌دهیم با این تفاوت که در بافت قبلی ما برای این که کار گود نشود و یک دایره پهن داشته باشیم در لا به لای بافت دانه اضافه می‌‌کردیم یعنی در یک پایه کوتاه رج قبل 2 دانه پایه کوتاه می‌‌بافیم ولی در این قسمت بافت باید کار ما گود شود و به این دلیل دیگر هیچ دانه‌ای اضافه نخواهیم کرد و بافت را دور تا دور را با پایه کوتاه ادامه می‌‌دهیم و چون هیچ دانه‌ای اضافه نمی‌شود کار ما خود به خود گود می‌‌شود به همین صورت 7 سانت دیگر ادامه می‌‌دهیم.
   
  * نکته : 7 سانت از بافت اولیه یعنی شروع بافت را که بافـتیم نخ را عوض کـرده و بـا کـاموای صورتی یک رج می‌‌بافیم،5 رج دیگر طوسی می‌‌بافیم دوباره کاموا را عوض کرده و یک رج دیگر صورتی می‌‌بافیم ، 7 رج دیگر طوسی می‌‌بافیم و بعد به این صورت یعنی 2 دانه طوسی و 2 دانه صورتی می‌‌بافیم و بعد به این صورت یعنی 2 دانه طوسی و 2 دانه صورتی می‌‌بافیم و این رج را دوبار تکرار می‌‌کنیم.
  طریقه بافت پاپیون تزیینی :
  کوچکی و بزرگی پاپیون هم بسته به سلیقه شخص دارد اگر بخواهیم پاپیون بزرگ باشد تعداد دانه‌های زنجیر را بیشتر می‌‌گیریم و اگر بخواهیم پاپیون کوچک باشد تعداد دانه‌ها را کمتر می‌‌بافیم در اینجا ما به 15 دانه زنجیر نیاز داریم.
  رج 1)‌ 15 دانه زنجیر بافته روی زنجیرها را با پایه کوتاه در هر دانه زنجیر ادامه می‌‌دهیم 20 رج می‌‌بافیم بعد از بافتن 20 رج وسط پاپیون را در نظر گرفته و با یک نخ و سوزن وسط پاپیون را دوخته و محکم می‌‌کشیم نخ کشیده شده باعث می‌‌شود که بافت به صورت یک پاپیون دربیاید. تا آنجایی که امکان دارد نخ را می‌‌کشیم و بعد نخ را محکم می‌‌کنیم. برای شکوفه پاپیون به این صورت عمل می‌‌کنیم 6 دانه زنجیر بافته دوسر زنجیر را با پایه کوتاه به هم وصل می‌‌کنیم دو زنجیربافته 2 پایه بلند در وسط زنجیر می‌‌بافیم ، 3 زنجیر بافته و به اولین دانه خودش وصل می‌‌کنیم دوباره 2 پایه بلند در کنار خودش با پایه کوتاه وصل می‌‌کنیم، 2 پایه بلند 3 زنجیر به اول خودش وصل دوباره 2 پایه بلند در کنار خودش با پایه کوتاه وصل این عمل 3بار تکرار می‌‌شود یعنی ما در وسط 6 دانه زنجیر 3 گلبرگ خواهیم داشت. این شکوفه را هم توسط نخ و سوزن به وسط پاپیون می‌‌دوزیم.
  طریقه بافت لبه کلاه :
   لبه کلاه چون باید چین زیادی داشته باشد رج را به این صورت شروع می‌‌کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با 2 دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می‌‌کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با 2 دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می‌‌کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با 2 دانه پایه کوتاه داشته باشد رج را به این صورت شروع می‌‌کنیم یک دانه پایه کوتاه دوباره در همان دانه یک دانه پایه کوتاه یعنی دور تا دور بافت را با 2 دانه پایه کوتاه در یک دانه پایه کوتاه رج قبل ادامه می‌‌دهیم در دو رج این کار تکرار می‌‌کنیم و اگر لازم شد در رجهای بعدی هم در لا به لای بافت دانه اضافه می‌‌کنیم لبه کلاه را نیز به اندازه 10 رج یا 6 سانت می‌‌بافیم برای دور آخر لبه کلاه از کاموای صورتی استفاده می‌‌کنیم.
  طریقه دورگیری لبه کلاه :
   به این صورت که دو دانه پایه کوتاه می‌‌بافیم 3 دانه زنجیر به اولین دانه خودش وصل کرده دوباره 2 دانه پایه کوتاه،3 دانه زنجیر به اولین دانه خودش وصل کرده و تا آخر دور تا دور کار را ادامه می‌‌دهیم در این جا کلاه ما به پایان رسیده است. امیدوارم مادران عزیز و هنرمند بتوانند به عنوان هدیه تولد این ست بافتنی که شامل سارافن، کلاه، کیف و پاپوش است را ببافند آن را به دختران عزیز خود بدهند.
   طریقه بافت پاپوش (بافت دومیل )
   وسایل مورد نیاز :
  1- کلاف 100 گرمی     2عدد طوسی و صورتی
   2- میل شماره 4
  3- یک متر کش قیطانی باریک
   طریقه بافت :
  کاموای طوسی و صورتی دو لا شود. 80 دانه سرانداخته (بافت رکن).
  رج 1) همه از زیر
   رج 2) همه از زیر تا 16 رج این دو رج را ادامه می‌‌دهیم. بعد از پایان 16 رج همه دانه‌ها دانه به دانه با کش قیطانی کور می‌‌کنیم یعنی به جای کاموا کش را از سررج وصل کرده دور انگشت پیچیده محکم می‌‌کشیم و دانه دانه ،80 دانه را کور می‌‌کنیم کش باید حتماً کشیده شود بعد بافته شود این کار ما باعث می‌‌شود که لبه پاپوش جمع شود و بهتر توی پا جا بگیرد. در این جای بافت ما یک مستطیل بافته شده داریم که یک لبه آن جمع شده است و از سمت کنار بافت و لبه پایین بافت ما با نخ و سوزن بافت را می‌‌دوزیم. بعد از دوخته شدن پاپوش ما آماده پوشیدن است. برای پاپیون تزیینی هم مراجعه شود به طریقه بافت پاپیون در کلاه لنگه دیگر پاپوش را به همین صورت می‌‌بافیم.
  آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 1 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 2 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 3 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 8 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 4 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 7 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 5 آموزش گام به گام قلاب بافی 3 - 6 
  نوشته شده در يکشنبه 29 فروردين 1395 ساعت 10:42 توسط : رز ابی | دسته : آموزش گام به گام قلاب بافی | 331 بازدید
 • []

 •  

  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک موتیف


  آموزش گام به گام قلاب بافی
  وسایل مورد نیاز بافت سارافون :

  وسایل مورد نیاز :

   1) نخ ابریشم شماره 9

  2) قلاب استیل شماره 4 یا 5

   3) پولک به اندازه لازم

  مدل بافت زنجیر و پایه کوتاه- بافت لوزی

  طریقه بافت سارافون پولک دار ( قلاب بافی) یقه هفت

   ابتدا دور کمر را اندازه گرفته، سایز به دست آمده را تقسیم بر 2 می‌کنیم یعنی فرضاً اگر دور کمر ما 80 سانت باشد ( 40= 2 ÷80 ) 40 انـدازه نصف کمـر مـا است.دوباره ( 20= 2 ÷40 ) 20 انـدازه   تـکه جـلو یعنی نصف تکه جـلو مـی‌باشد.  پشت سارافون یک تـکه، جلو سارافون 2 تکه بافته می‌شود.

   بافت یک قسمت جلو سارافون :

   به اندازه 20 سانت زنجیر می‌بافیم.

   رج 1- بافت را با 4 دانه زنجیر شروع کرده و در چهارمین دانه زنجیر بافته شده با پایه کـوتاه وصل می‌کنیم، دوباره 4 زنجیر و در چهارمین دانه زنجیر وصل می‌کنیم. این کار را تا آخر بافت ادامه می‌دهیم.

   رج 2- بافت را بر می گردانیم، برای شروع 6 دانه زنجیر بافته و در وسط اولین حلقه بـا پایه کوتاه وصل می‌کنیم، یـک دانه پولک گرفته و در پشت کار در همان جایی که 6 دانه زنجیر را وصل کرده‌ایم توسط یک زنجیر وصل می‌کنیم، دوباره 4 زنجیر و در وسط حلقه بعدی با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره یک پولک در پشت کار وصل می‌کنیم و این بافت را تا آخر ادامه می‌دهیم و این را به خاطر داشته باشیم که فقط رج های جفت یعنی 2و4و6 ... پولک وصل می‌کنیم.رج های فرد، ساده و بدون پولک بافته می‌شوند. وصل پولک همیشه باید در پشت کار باشد. در اصل پشت کار ما بعد از اتمام روی لباس ما محسوب می‌شود.

  رج3- برای شروع و رج برگشت 6 دانه زنجیر بافته و دوبـاره در وسط اولین حلقه با پایـه کوتاه وصل می‌کنیم، 4 زنجیر در سومین حلقه و تا آخر بافت به همین صورت ادامه می دهیم.

  رج 4- تکرار رج 2 به همین صورت بافت را ادامه می‌دهیم تا بلندی بافت ما از خط کمر به حلقه آستین برسد.

    * نکته : به این دلیل ما شروع دوسر بافت با 6 زنجیر ادامه می دهیم تا لبه بافت ما راست باشد اگر شروع بافت را با 6 زنجیر ادامه ندهیم کار ما تا به بالا برسد کج خواهد شد، پس شروع بافت را با 6 زنجیر و وسط کار با همان 4 زنجیر ادامه خواهیم داد. وقتی بلندی بافت ما به حلقه آستین رسید بافت را طبق مدل ادامه می‌دهیم تا برسیم به دوتا از حلقه های لوزی ما دو حلقه را نمی‌بافیم بافت را برمـی‌گردانیم و رج بعد را شروع می‌کنیم این دو تا حلقه گودی حلقه آستین ما خواهد بود.  رج بعد را که بافتیم باز یک حلقه لوزی را نمی‌بافیم و در داخل گودی حلقه آستین ما از سه حلقه تشکیل می‌شود. اول دو تا حلقه را نمی‌بافیم و رج بعد یک حلقه لوزی را نمی‌بافیم.

   وقتی کـه کـم کردن حلقه آستین یا گودی آستین بـه پایان رسید برای گودی یقـه از قسمت یقه یعنی جـلو بافت شروع به کم کردن می‌کنیم و هر بار یک رج در میان یکی از حلقه ها‌را نمی‌بافیم و این کار را آن قدر ادامه می‌دهیم تا برای سرشانه 11 حلقه لوزی باقی بماند. به این صورت تکه جلو بافت به پایان می رسد.  برای قسمت دوم جلو بافت به همان صورت ادامه پیدا می‌کند با این تفاوت که اگر گودی تکه اول از سمت چپ شروع و گودی یقه از سمت راست شروع شود تکه قسمت دوم گودی حلقه آستین از سمت راست کم می‌شود و گودی یقه از سمت چپ کم می شود وقتی دو تکه جلو به همین صورت به پایان رسید تکه پشت را شروع می‌کنیم.

  طرز بافت تکه پشت :

   40 سانت زنجیر می‌بافیم و بافت را به همان صورتی که در قسمت جلو بافتیم ادامه می‌دهیم تا بلندی بافت به حلقه آستین یعنی برابر با تکه جلو برسد. بافت را ادامه می‌دهیم و دوتا از حلقه ها‌را نبافته کار را برمی‌گردانیم بافت را ادامه می دهیم تا باز به دوتا از حلقه ها‌برسیم و دوتا حلقه آن طرف بافت را هم نمی‌بافیم و بافت را برمی‌گردانیم تا به یکی از حلقه ها‌برسیم یکی از حلقه را هم نمی‌بافیم و کار را برمی‌گردانیم تا باز به حلقه آخر برسیم حلقه آخر را هم نمی‌بافیم و کار را برمی‌گردانیم در اصل در تکه پشت ما از هردو طرف برای حلقه آستین کم می‌کنیم.

   وقتی گودی حلقه آستین به پایان رسید بافت را از هر دو طرف به صورت صاف و بدون کم کردن هیچ حلقه‌ای ادامه می دهیم تا 5 سانت بماند که به حلقه آستین سرشانه قسمت جلو برسد. از یک سمت بافت، 11 حلقه جدا کرده و بافت را برمی گردانیم و فقط 11 حـلقه را می بافیم و صاف بدون هیچ کم کردنی 5 سانت می بافیم تا به سرشانه تکه جلو برسد. کار که به پایان رسید نخ را قطع می‌کنیم و از سمت دیگر کار 11 دانه حلقه جدا کرده و بافت را مانند قسمت دیگر کار ادامه می‌دهیم حلقه هایی که در وسط مانده اند را کاری نداریم این قسمت را هم 5 سانت می‌بافیم تا به سرشانه تکه جلو برسد. حلقه های نبافته وسط پشت در اصل گودی پشت گردن سارافون محسوب می‌شوند.

   تا این جا قسمت بالاتنه سارافون به پایان رسیده است و در اصل بافت ما به صورت یک جلیقه کوتاه است.

  *بافت قسمت پایین سارافون به صورت کلوش بافته می‌شود.

   بافت یک قسمت جلو :

   رج 1- از قسمت پایین تکه بافته شده جلو از یک گوشه که به سمت بیرون کار است نخ را وصل می‌کنیم 8 عدد زنجیر بافته و به دومین حلقه وصل می‌کنیم، 8 زنجیر را به چهارمین حلقه با پایه کوتاه وصل می‌کنیم و تا آخر بافت به همین صورت ادامه می‌دهیم باید توجه داشته باشیم که در این قسمت کار پولـک ها‌باید روی کـار باشد یعنی کـار را به رو بـرمـی‌گردانیم بعد 8 زنجیر را مـی بافیم فـقط وصـل پولک ها‌باید در پشت کار باشد.

   رج 2- برای رج برگشت 16 زنجیر می بافیم و به اولین دانه خودش وصل می‌کنیم، 8 دانه زنجیر بافته و به اولین حلقه در وسط وصل می‌کنیم یک پولک گرفته و طبق بافت تکه جلو از پشت کار با یک زنجیر وصل می‌کنیم دوباره 8 زنجیر با پایه کوتاه به وسط حلقه رج قبل وصل شود و یک پولک ،  زنجیر و یک پولک تا آخر بافت.

   رج3- برای شروع 16 زنجیر بافته و به اولین دانه خودش وصل می‌کنیم دوباره 8 زنجیر به وسط حلقه اول وصل شود، 8 زنجیر به حلقه دومی بدون پولک و تا آخر کار.

   نکته : در قسمت بالاتنه در هر دو سر کار ما 6 زنجیر و وسط کار را با 4 زنجیر ادامه می دادیم اما در این قسمت پایین سارافون قسمت جلو با 16 زنجیر شروع و قسمت کناری سارافون را با 16 زنجیر شروع می شود. 16 زنجیر به این دلیل است که قسمت کلوش سارافون ما به وسیله همین 16 زنجیر به وجود می آید. وسط کار را هم با 8 زنجیر ادامه می دهیم.

  رج4- 16 زنجیر را به اولین حلقه وصل شود، 8 زنجیر به وسط دومین حلقه، 8 زنجیر به سومین حلقه تا آخر، آخرین 8 زنجیر را به وسط 16 زنجیر وصل می‌کنیم و هر یک رج در میان باید پولک هم وصل شود. بافت را به همین صورت با بلندی دلخواه ادامه می دهیم وقتی بافت یک قسمت جلو به پایان رسید بافت قسمت دیگر را به همین صورت می بافیم.

  طریقه بافت قسمت پایین تکه پشت :

   رج 1- نخ را از یک گوشه وصل کـرده با 8 عدد زنجیر کـار را شروع می‌کنیم، 8 عدد زنجیر را بـه دومین حـلقه وصل می‌کنیم دوباره 8 عدد زنجیر را به چهارمین حلقه و به همین صورت تا آخر رج.

   رج 2- با 16 زنجیر شروع و به اولین دانه خودش وصل می‌کنیم، 8 زنجیر را به وسط اولین حلقه، 8 زنجیر به دومین حلقه و تا آخر رج.

  رج 3- دوباره 16 زنجیر به اول خودش وصل شود، 8 زنجیر به وسط اولین حلقه، 8 زنجیر بـه دومین حلقه و تا آخـر رج بافت را ادامـه می دهیم. بافت یک تکه پشت هم مانند دو تکه جلو بافته می شود فقط باید توجه داشته باشیم که در هر دو طرف آخرین 8 زنجیرها به وسط حلقه 16 زنجیر وصل می شوند.   وقتی کار را به پایان رساندیم یعنی هر 3 تکه بافته شد. باید تکه ها‌را به هم وصل می‌کنیم.

  طریقه وصل تکه های سارافون :

   هرکدام از تکه ها‌را جداگانه دور تا دور را با یک بافت مربع شروع می‌کنیم یعنی شروع از یک گوشه با 2 زنجیر و یک پایه بلند، 2 زنجیر و یک پایه بلند تا آخر یعنی دور تا دور کار هر سه تکه را به این صورت بافت مربع را ادامه می دهیم. وقتی کار سه تکه به پایان رسید یک تکه از قسمت جلو را با تکه پشت روی هم می‌گذاریم. باید توجه داشته باشیم که هر دو تکه پشت کار روی هم قرار گیرد و از همان شروع نخ را از حلقه آستین وصل دو زنجیر بافته و بر مربع تکه زیر با پایه کوتاه وصل می‌کنیم دوباره 2 زنجیر بافته و به مربع تکه جـلو وصل می‌کنیم بافت را بـه صورت ضربـدری انجام می دهیم یعنی یک بار دو زنجیر را به مـربع جـلو و یک بار دو زنجیر را به مـربع زیر وصل می‌کنیم به همین صورت از حلقه آستین تا پایین کار وصل می‌کنیم سرشانه ها‌را هم به همین صورت. وقتی وصل سرشانه و کناره های سارافون به پایان رساندیم دورگیری یقه پشت گردن و قسمت جلو سارافون و پشت  سارافون را ادامه می دهیم .

  طریقه دور گیری

  طبق دورگیری شال سه گوش که در مجله شماره 6 توضیح داده شده عمل کنید. اول یک تکه جلو و پشت سارافون را روی هم قرار داده، هر دو تکه باید روی کار پشت هم باشد. نخ را به 3 زنجیر قبل 3پایه بلند از یک گوشه وصل کرده، 3 زنجیر بافته و به 3 زنجیر تکه زیر وصل کرده دوباره 3 زنجیر به تکه جلو و 3زنجیر به تکه پشت، به همین صورت تا آخر درزهای کناری سارافون و سرشانه‌ها را وصل می‌کنیم. امیدوارم که خانم های عزیز و مشکل پسند ایرانی این سارافون و شنل را ببافند، بپوشند و لذت ببرند.

  شنل ( با بافت قلاب)

  وسایل مورد نیاز :

  1) 4 کلاف 100 گرمی نازک

  2) میل شماره 5 یا 4 استیل

  طریقه بافت :

  به اندازه گشادی یقه یا گردن زنجیر می بافیم و در این جا تعداد زنجیرها به سلیقه شخص بستگی دارد. اگر بخواهیم یقه گشاد باشد تعداد زنجیرها را بیشتر می بافیم و اگر بخواهیم یقه بسته تر باشد از تعداد کمتری زنجیر استفاده می‌کنیم.

   وقتی که زنجیرها بافته شد به این صورت بافت را شروع می‌کنیم.

  رج 1- 3 دانه زنجیر بافته و در چهارمین دانه زنجیر بافته شده با پایه بلند وصل می‌کنیم، دوباره 2 زنجیر و در سومین دانه زنجیر با پایه بلند وصل می‌کنیم به همین صورت بافت مربع را تا آخر ادامه می دهیم.

  رج2- تعداد مربع های بافته شده را می شماریم هرچند تا که شد تقسیم بر 2 می‌کنیم فرضاً اگر تعداد مربع های ما 70 دانه شد 35=2÷70 .

   35 تا از مربع ها‌را طبق بافت را رج 1 می بافیم در سی و پنجمین مربع 2 تا پایه بلند می بافیم و بقیه بافت را به همان صورت یعنی 35 دانه مربع دیگر تا آخر می بافیم.

  رج 3- در این جا باید دو سر کار را به هم وصل کنیم باید توجه داشته باشیم که کار ما پیچ نخورد و درست به هم وصل شود چون از این به بعد کار ما به صورت گرد بافته می شود به این صورت بافت را ادامه می دهیم.

   دو زنجیر در اولین مربع 2 پایه بلند، 2 زنجیر در دومین مربع 2 پایه بلند، 2 زنجیر در سومین مربع 2 پایه بلند، به همین صورت بافت را ادامه می دهیم تا به 2 تا پایه بلند رج قبل می رسیم در این جا در وسط تا پایه بلند 2پایه بلند دیگر می بافیم بافت را ادامه می دهیم تا به محل اتصال مربع ها‌می رسیم در محل اتصال هم 2 پایه بلند می بافیم و بقیه بافت را به همان صورت رج قبل دور تـا دور ادامه می دهیم.

  *نکته : توجه داشته باشیم که در تمام رج ، 2 تا پایه بلندها در داخل مربـع ها‌بافته می شود به غیر از دو قسمت یـکی در وسط پشت کار و دیگری در قسمت وسط جلوی کار دوتا پایه بلندها باید در وسط پایه بلندهای رج قبل بافته شوند. این دو قسمت ..... ما هستند و باعث می شوند که کار ما به صورت کلوش دربیاید.

  رج 4- بافت را به همان صورت رج 3 ادامه می دهیم تا بلندی دلخواه.

    بعد از این که بافت ما به بلندی دلخواه رسید دورگیری کاررا شروع می‌کنیم توجه داشته باشیم ما برای تمام کارهای قلاب احتیاج به یک دورگیری بعد از اتمام کارداریم. دورگیری، کار ما را کاملتر و زیباتر می کند. دورگیری را به این صورت انجام می دهیم نخ را از یک گوشه وصل می‌کنیم و دورتادور کاررا با 2 زنجیر و 3 پایه بلند در داخل اولین مربع آغاز می‌کنیم و 3 پایه بلند را در مربع دومی با پایه بلند وصل می‌کنیم دوباره 2 زنجیر و 3 پایه بلند در دومین مربع و در سومین مربع با پایه کوتاه وصل می‌کنیم به همین صورت تا پایان کار ادامه می دهیم. دورگیری اطراف شنل که به پایان رسید نوبت به یقه می رسد. 

  طریقه بافت یقه :

  نخ را از یک قسمت وصل می‌کنیم و بافت را مانند رج های قبل یعنی 2 زنجیر و 2 پایه دور تا دور یقه ادامه ادامه می دهیم تا به اندازه دلخواه برسد هرچه ما تعداد بیشتری رج ببافیم یقه ما بلندتر و به صورت افتاده می شود و هرچه رج کمتری ببافیم یقه ما کوتاهتر و ایستاده می شود. وقتی اندازه یقه هم به میزان دلخواه رسید دورگیری یقه را هم مانند پایین شنل انجام می دهیم. بعد از پایان بافت و دورگیری کامل نوبت به ریشه می شود در کارهایی که ما درآخر احتیاج به ریشه داریم، ریشه نقش اصلی را در زیبایی کار به ما می دهد پس ریشه ها‌را هرچه بلندتر و پرتر در نظر بگیریم کار ما قشنگ تر و شیک تر خواهد شد. ریشه ها‌در قسمت دورگیری ما ،قبل از بافتن 3 پایه بلندها دو تا زنجیر داشتیم در میان تمام دو تا زنجیرها ما ریشه ها‌را وصل می‌کنیم. به این صورت که یک نخ را به بلندی دلخواه در نظر می گیریم و به عنوان خط راهنما قیچی می‌کنیم. این نخ برای تمام ریشه های ما خط راهنما خواهد بود. به تعداد دو زنجیرهای دور تا دور کار ریشه ها‌را به اندازه دلخواه قیچی می‌کنیم. تعداد بندهای ریشه ها‌را دو لا کرده از پشت دو تا زنجیر با قلاب رد می‌کنیم یک حلقه درست می شود کل نخ های ریشه را گـرفته از میان حلقه رد می‌کنیم و نخ ها‌را می‌کشیم یک گره تشکیل می شود به همین صورت تمام ریشه ها‌را یک به یک در جای خود وصل می‌کنیم بعد از وصل ریشه ها‌کار به پایان می رسد.
  آموزش گام به گام قلاب بافی 3

  سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک موتیف

   

   

  آموزش گام به گام قلاب بافی 2 - 1.jpg آموزش گام به گام قلاب بافی 2 - 9.jpg سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک موتیف سارافون با بافت پولک, آموزش قلاب بافی ,آموزش قلاببافی ,زنگ قلاب بافی, بافت سارافن ,سارافون قلاب بافی, بافت پولک موتیف   
  نوشته شده در يکشنبه 29 فروردين 1395 ساعت 10:46 توسط : رز ابی | دسته : آموزش گام به گام قلاب بافی | 342 بازدید
 • []

 • نقشه و الگو اشارپ قلاب بافی

  نقشه و الگو اشارپ قلاب بافی,قلاب بافی,الگو قلاب بافی

  اشارپ قلاب بافی

  نقشه و الگو اشارپ قلاب بافی,قلاب بافی,الگو قلاب بافی

  نوشته شده در يکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 12:45 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 33 بازدید
 • []

 • آموزش بافت کلاه لبه هلالی

  آموزش بافت کلاه,بافت کلاه,قلاب بافی
  به اندازه دور سر زنجیره بزنین زنجیر اولو ب آخر وصل کنین.
  تموم بافت پایه کوتاهه.تا بالا.بدون کم و زیاد.
  بیش از نصف کلاه ک بافته شد در هر رج 3تا کم میکنیم.برای اینکه سوراخ ایجاد نشه بهتره از بافت نامریی استفاده کنیم برای اون 3 دونه.ینی قلابو از هر3تاش باهم رد کنیم.
  بالاشو جمع میکنیم و دورشو دالبر میزنیم....

  این کلاهو از بالاهم میشه بافت.

  حلقه طلایی و توش 12تاپایه کوتاه.رج بعد در هر خونه 2تا پایه میزنیم.رج بعد هر 1خونه درمیون 2تاپایه میخوره تو خونه ها.رج بعد هر 3تا درمیون تا کاسه ی سر ب دست بیاد.بعد بدون کم و زیاد بافتو ادامه میدیم.
  اگه خیلی گشاد بود وسطای بافت دونه کم کنین.
  تموم

  نوشته شده در سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 13:08 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 28 بازدید
 • []

 • روش بافت جغد و لب و قوی قلاب بافی

  blogsazan@

  نوشته شده در چهارشنبه 3 آبان 1396 ساعت 13:16 توسط : رز ابی | دسته : روش بافت جغد و لب و قوی قلاب بافی | 84 بازدید
 • []

 • نوشته شده در چهارشنبه 3 آبان 1396 ساعت 13:19 توسط : رز ابی | دسته : روش بافت یک شال گردن توری قلاب بافی + با الگو | 67 بازدید
 • []

 • روش بافت کوله پشتی

  رج یک: با رنگ آبی چهار زنجیره بزنید و با بافت شلال آن را به هم متصل کرده و یک حلقه بسازید. درون حلقه چهار زنجیره و یازده پایه بلند بزنید. با بافت شلال به بالای سومین دانه از چهار زنجیره زده شده متصل کنید.(۱۲پایه بلند دارید)
  رج دو: سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول و دو پایه بلند در باقی دانه ها بزنید. انتهای کار را متصل کنید. (۲۴ پایه بلند)
  رج سه:سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول, یک پایه بلند در دانه دوم * دو پایه بلند در پایه سوم, یک پایه بلند در دانه چهارم* بزنید. قسمت داخل* را تا انتها تکرار کنید انتهای کار را متصل کنید. (۳۶ پایه بلند)
  رج چهار تا یازده:
  از این رج تا رج یازده هر بار یک دانه به قسمتی که زیر آن خط کشیده شده اضافه می شود. به این صورت که مثلا در رج چهارم سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول, دو پایه بلند در دانه دوم * دو پایه بلند در پایه سوم, دو پایه بلند در دانه چهارم* بزنید.قسمت داخل* را تا انتها تکرار کنید.
  رج پنجم : طبق دستوری که گذاشتم این رج به این صورت میشود که سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول, سه پایه بلند در دانه دوم * دو پایه بلند در پایه سوم, سه پایه بلند در دانه چهارم* بزنید.قسمت داخل* را تا انتها تکرار کنید. همونطور که می بینید به قسمتی که زیرش خط کشیده شده یک دانه اضافه شد پس در رج ششم ۴ پایه بلند در دانه دوم و چهارم بافته می شود.
  در رج هفتم ۵ پایه بلند، در رج هشتم ۶ پایه بلند، در رج نهم ۷ پایه بلند و در رج دهم ۸ پایه بند و در رج یازدهم ۹ پایه بلند می زنیم. در انتها ۱۳۲ دانه داریم.
  رج دوازده: در دانه های عقبی سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول و دو پایه بلند در باقی دانه ها بزنید. متصل کنید.
  رج سیزده و چهارده:سه زنجیره و یک پایه بلند در دانه اول و دو پایه بلند در باقی دانه ها بزنید. متصل کنید.
  رج پانزده:یک زنجیره و یک پایه کوتاه در دانه اول بزنید.* سه زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید (نبافید) * قسمت بین ستاره ها را تا انتها ادامه دهید و در آخر کور کنید.
  رج شانزده: در فاصله ایجاد شده با زنجیره ها با یک بافت شلال نخ صورتی را اضافه کنید. در همان خانه سه زنجیره و دو پایه بلند بزنید. یک زنجیره , *سه پایه بلند, یک زنجیره* در تمام فاصله های زنجیره ای این رج بزنید. انتهای آن را متصل کنید و کور کنید.
  ترکیب رنگی از این رج به بعد به این صورت است: بنفش, سبز, قرمز, زرد, آبی, صورتی
  رج هفده تا سی و هشت:در فاصله ایجاد شده با زنجیره ها با یک بافت شلال نخ صورتی را اضافه کنید. در همان خانه سه زنجیره و دو پایه بلند بزنید. یک زنجیره , *سه پایه بلند, یک زنجیره* در تمام فاصله های زنجیره ای این رج بزنید. انتهای آن را متصل کنید و کور کنید.
  رج سی و نه: با بافت شلال نخ آبی را به اولین فاصله زنجیره ای متصل کنید. ۴ زنجیره, *یک پایه کوتاه, ۴ زنجیره* بزنید. قسمت بین ستاره ها را تا انتها ادامه دهید و به ابتدای کار متصل کنید و کور کنید.
  رج چهل: یک شلال, سه زنجیره و سه پایه بلند در تمامی فاصله های ۴ زنجیره ای بزنید. متصل کنید
  رج چهل و یک و چهل و دو: سه زنجیره و یک پایه بلند در تمامی فاصله های ۴ زنجیره ای بزنید. متصل کنید
  رج چهل و سه: پنج زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید. در دانه بعد *یک پایه بلند, دو زنجیره بزنید و دو دانه جا بیندازید.* قسمت بین ستاره ها را تا انتها ادامه دهید. انتهای کارتان را به زنجیره سوم از پنج زنجیره متصل کنید.
  رج چهل و چهار: سه زنجیره و دو پایه بلند در فاصله زنجیره ای بزنید.* یک پایه بلند در دانه بعدی, ۲ پایه بلند در فاصله بعدی بزنید.* تا انتها به همین صورت ببافید. متصل کنید.
  رج چهل و پنج و چهل و شش: سه زنجیره بزنید. در تمام دانه ها یک پایه بلند بزنید. متصل کنید.
  رج چهل و هفت: یک زنجیره بزنید. در اولین دانه یک پایه کوتاه بزنید. سه زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید. * یک پایه کوتاه در دانه بعدی بزنید. سه زنجیره بزنید. دو دانه جا بیندازید* قسمت بین ستاره را تا انتها ببافید. به هم متصل کنید و کور کنید.
  برای بند کیف با نخ آبی ۲۰۰ زنجیره بزنید. دو عدد.
  وقتی روی کیف به شماست نخ را از داخل فاصله های رج ۴۳ رد کنید و انتهای آن را به هم گره بزنید.
  کیف را برگردانید و وقتی پشت آن به شماست نیز همین کار را انجام دهید.
  برای زیبایی کیف می توانید انتهای آن را مقوا یا پلاستیک سفت قرار دهید.


  نوشته شده در پنجشنبه 4 آبان 1396 ساعت 2:43 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت کوله پشتی قلاب بافی | 78 بازدید
 • []

 • ۱) همان طور که مشاهده می‌کنید بافت دایره‌ای شکله و با زنجیره شروع میشه. ۶ عدد زنجیره که بوسیله یک بافت نامرئی بهم متصل میشن و بافت ردیف اول شروع میشه: ۳ زنجیره و سپس ۱۶ عدد پایه بلند ساده.

  ۲) از ردیف دوم به بعد بافت به صورت برجسته است (پایه بلند برجسته). در شکل فقط یک قسمت مثلثی شکل از کلاه نشون داده شده که همین حالت دور تا دور کلاه تکرار میشه.
  ۳) اول هر کدوم از این مثلث ها یک بافت برجسته از رو داریم و بعد بافت برجسته از پشت. مثلا:
  – ردیف دوم: یک بافت برجسته از رو، یکی از پشت، یکی از رو، یکی از پشت ……
  – ردیف سوم: یک بافت برجسته از رو، دو بافت برجسته از پشت، یکی از رو، دو تا از پشت….
  – ردیف چهارم: یکی از رو، سه تا از پشت، یکی از رو، سه تا از پشت….
  ۴) به تعداد گره ها در هر ردیف توجه کنید. به نقل از سایت کولاب طبق معمول این مدل کلاه ها، تا قسمتی از ردیف‌ها افزایش گره رو داریم بعد کم کم کاهش…
  ۵) در نهایت هم چند ردیف پایه کوتاه جهت بافت لبه کلاه
  برای بافت کاسبرگ توت فرنگی از الگوی زیر استفاده کنید:


  نوشته شده در جمعه 5 آبان 1396 ساعت 11:14 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت کلاه میوه ای بچگانه قلاب بافی | 73 بازدید
 • []

 • در ادامه مطلب با آموزش بافت این تونیک آشنا میشوید

  وسایل مورد نیاز

  ۳ کلاف ۱۰۰ گرمی اسپرت رنگی جهت بافت موتیف- ۲ کلاف سادۀ ۱۰۰ گرمی- قلاب شمارۀ ۳٫

  طریقه بافت یک تکۀ جلو

  ۳ عدد موتیف بافته و به هم وصل کنید و چهار بار این کار را تکرار کنید یعنی ۳ ردیف ۴ تایی جهت تکۀ جلو ببافید. در ادامه جهت حلقه آستین یک دانه موتیف روی موتیف سمت راست و یک دانه موتیف روی موتیف سمت چپ وصل کنید. موتیف وسط جهت گودی یقه باقی‌ می‌ماند. در پایین تونیک جهت هلال لبه یک دانه موتیف زیر موتیف وسط وصل کنید و دو عدد نصف موتیف در دو طرف موتیف وصل شده، وصل کنید. در کل ما نیاز به ۱۵ عدد موتیف کامل و دو عدد نصف موتیف جهت بافت تکۀ پشت و جلو لازم داریم. تکۀ پشت را نیز مانند تکۀ جلو ببافید. وقتی کل موتیف‌ها به هم وصل شد، توسط دو زنجیره درزهای کناری تکۀ جلو و پشت را به این صورت به هم وصل کنید. دو زنجیره بافته و به حلقۀ تکۀ پشت با پایه کوتاه وصل کنید. دو زنجیره بافته و در حلقۀ تکۀ جلو وصل کنید. زنجیره‌ها را به صورت هفت و هشتی تا آخر درز ببافید. درزهای سرشانه را نیز به همین صورت وصل کنید.

  جهت بافت آستین‌ها با نخ ساده، دور تا دور بافت را از درز زیر حلقۀ سمت راست تا درز زیر حلقۀ سمت چپ به این صورت ببافید.
  ۸ دانه زنجیره بافته و در اولین حلقه با پایه کوتاه وصل کنید. ۸ دانه زنجیره بافته و در حلقۀ دوم با پایه کوتاه وصل کنید. تا آخر این کار را تکرار کنید.

  در رج دوم : بافت را برگردانید. ۱۰ زنجیره بافته و در وسط اولین حلقه یک پایه کوتاه ببافید. ۸ دانه زنجیره بافته و در وسط حلقه بعدی یک پایه کوتاه ببافید. این کار را تا آخر تکرار کنید. در شروع هر رج ۱۰ دانه زنجیره ببافید. در وسط حلقه‌های ۸ دانه‌ای ببافید. آستین را تا بلندی دلخواه ادامه دهید و آستین بعدی را هم به همین صورت ببافید. جهت زیبایی بیشتر دور تا دور یقه،‌ آستین‌ها و پایین تونیک را حاشیه بافی کنید.

  طریقۀ بافت موتیف گل رز

  ۱۰ دانه زنجیره با کاموای اسپرت رنگی ببافید. دو سر آن را با پایه کوتاه به هم وصل کنید. دو زنجیره بافته و داخل حلقه ۴ پایه بلند ببافید و با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را ۴ بار تکرار کنید. بافت را برگردانید، ۴ دانه زنجیره بافته و در انتهای گلبرگ اول با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را ۴ بار دیگر تکرار کنید. بافت را برگردانید،‌ ۲ زنجیره بافته، در حلقه پش گلبرگ اول ۶ پایه بلند ببافید. با پایه کوتاه روی پایه کوتاه رج قبل وصل کنید. این کار را ۴ بار تکرار کنید.

  بافت را برگردانید. ۶ دانه زنجیره بافته و در انتهای گلبرگ اول با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را نیز ۴ بار تکرار کنید.

  بافت را برگردانید. در حلقه پشت گلبرگ اول ۲ زنجیره و ۸ پایه بلند ببافید و وصل کنید. این کار را ۴ بار تکرار کنید. نخ را قطع کنید و با کاموای ساده وسط اولین گلبرگ ۸ دانه‌ای ۸ پایه بلند به فاصلۀ ۲ زنجیره از هم ببافید. ۴ زنجیره بافته و در بین دو گلبر‌گ‌ها با پایه کوتاه وصل کنید. ۴

  زنجیره بافته و در وسط گلبرگ دومی دوباره ۸ پایه بلند به فاصلۀ ۲ زنجیره ببافید. این کار را تا آخر تکرار کنید.

  در رج بعدی در وسط ۸ پایه بلند رج قبل دوباره ۸ پایه بلند ببافید. ۴ دانه زنجیره بافته وسط حلقۀ اول با پایه کوتاه وصل کنید. ۴ زنجیره بافته در وسط حلقۀ دوم با پایه کوتاه وصل کنید. ۴ دانه زنجیره بافته و در وسط ۸ پایه بلند دوباره ۸ پایه بلند ببافید. این کار را تا آخر تکرار کنید.

  در اینجا بافت موتیف به پایان می‌رسد. جهت وصل موتیف به همدیگر یک موتیف را کامل ببافید. موتیف دوم را یک رج مانده به موتیف اول در وسط ۸ پایه بلند ۴ پایه بلند بافته، یک دانه زنجیره در وسط ۸ پایه بلند موتیف اول با پایه کوتاه وصل کنید. دوباره یک دانه زنجیره بافته و ۴ پایه بلند در موتیف دوم کنار ۴ پایه بلند قبلی ببافید. دوباره ۲ زنجیره بافته و در وسط حلقه موتیف اول وصل کنید. ۲ زنجیره در وسط موتیف دوم وصل کنید و به همین صورت هر موتیف از ۸ پایه بلندهای دو طرف بافت و حلقه‌های وسط به هم وصل می‌شوند.

  طریقۀ بافت نصف موتیف

  ۱۰ دانه زنجیره بافته، دو سر آن را به هم وصل کنید. ۲ زنجیره بافته و داخل حلقه را با ۴ پایه بلند بافته و با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را ۳ بار انجام دهید. دو سر بافت را به هم وصل نکنید و بافت را برگردانید. پشت هر گلبرگ ۴ زنجیره و یک پایه کوتاه در انتهای هر گلبرگ ببافید و این کار را ۳ بار تکرار کنید. بافت را برگردانید و داخل حلقه را با ۲ زنجیره و ۶ پایه بلند پر کنید. دوباره بافت را برگردانید. ۶ دانه زنجیره بافته و در انتهای گلبرگ اول وصل کنید. این کار را ۳ بار تکرار کنید. بافت را برگردانید و داخل حلقۀ اول ۲ زنجیره و ۸ پایه بلند ببافید و با پایه کوتاه وصل کنید. این کار را ۳ بار تکرار کنید. حاشیه دور موتیف مانند موتیف کامل بافته می‌شود با این تفاوت که در موتیف کامل ۴ گلبرگ داشتیم ولی در نصف موتیف ۳ گلبرگ داریم. ۲ دانه نصف موتیف ببافید. در دو طرف موتیف آخر وصل کنید. تونیک بسیار شیک و زیبایی است. امیدوارم خانم‌های عزیز ببافند و مورد استفاده قرار دهند.

  نوشته شده در جمعه 5 آبان 1396 ساعت 11:19 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت تونیک موتیفی قلاب بافی | 80 بازدید
 • []

 • در ابتدا طوری گره اول رو بزنید که ۲۵ سانت از نختون اضافه بمونه و سپس ۲۵ تا زنجیره بزنید.

  برای بافت شال نکات زیر رو رعایت کنید:

  ۱-در ابتدای هر رج با یک زنجیره ابتدای رج رو شروع کنید و درون حلقه های رج قبل پایه کوتاه بزنید.
  ۲- در ابتدای رج ،اولین حلقه رو رها کنید و اولین پایه کوتاه رو در دومین حلقه از رج قبل بزنید.
  عرض این شال همون ۲۰ تا زنجیره است و از ردیفهای نسبتا کوتاهی تشکیل میشه که باید انقدر بافته بشن تا به اندازه شال برسیم.

  طرز بافت:

  رج۱:توی ۲۰ تا زنجیره،۲۰ تا پایه کوتاه بزنید.
  رج۲:بافت رو برگزدونید و در ۷ تا حلقه از رج قبل ،پایه کوتاه بزنید.
  رج۳:روی این ۷ تا برگشته و توی حلقه های بین اونها ۷ تا پایه کوتاه بزنید.
  رج۴:روی ۵ تا از حلقه های رج قبل پایه کوتاه بزنید.
  رج۵:روی این ۵ تا برگشته و ۵ تا پایه کوتاه بزنید.
  رج۶:روی ۳ تا از حلقه های رج قبل ،پایه کوتاه بزنید.
  رج۷:روی این ۳ تا برگشته و پایه کوتاه بزنید.
  رج۸:همه ۲۰ تا رو تا آخر رج ببافید به این ترتیب که وقتی توی ۳ تا حلقه رج قبل رو پایه کوتاه زدید،یه پله پایین تر به رج قبلش برید و توی ۲ تا حلقه باقی مونده در اون رج ۲ تا پایه کوتاه بزنید و به همین ترتیب به ردیفهای پایین تر رفته و حلقه های باقی مونده تو هر رج رو توشون پایه کوتاه بزنید تا به ردیف اول برسید و بقیه حلقه های باقی مونده رو پایه کوتاه بزنید تا ۲۰ تا پایه کوتاه ایجاد بشه.

  .از رج ۱ تا ۸ رو تکرار کنید تا زمانی که قد شال به ۱۱۰ سانت برسه.چون یکی از طولهای شال بلندتره ،اونطرف خودبخود پیچ میخوره.

  نوشته شده در يکشنبه 7 آبان 1396 ساعت 15:09 توسط : رز ابی | دسته : روش بافت شال مارپیچ قلاب بافی | 73 بازدید
 • []

 • این پادری از ترکیب ۶ موتیف درست شده چون نخ ضخیم بوده. شما اگر نختون نازک هست می تونید تعداد موتیف ها رو بیشتر کنید مثلا ۴*۳ باشه .

  موتیف:

  رج اول:با رنگ اول ۲زنجیره بزنید و در زنجیره دوم ۶ پایه کوتاه بزنید. با یک بافت شلال(کور) آن را به دانه اول متصل کنید.
  رج دوم:۳ زنجیره بزنید و ۲ پایه بلند در همان دانه قبلی که بافت کور در آن زده بودید بزنید. ۳ پایه بلند در هر کدام از باقی بافت ها بزنید. در آخر آن را با یک بافت کور به دانه سوم زنجیره ها متصل کنید. کور کنید.
  گلبرگ:
  رج سوم: نخ دوم را اضافه کنید.در حلقه جلویی تمام بافت ها یک بافت کور بزنید.* سه زنجیره بزنید. یک پایه بلند در اخرین بافت کور بزنید. یک پایه بلند در حلقه جلویی دانه بعدی بزنید.دو پایه بلند در حلقه جلویی دانه بعدی. تا اینجا ۵ دانه برای گلبرگ دارید. حال برگردید.
  رج چهارم: سه زنجیره بزنید. یک پایه بلند در هرکدام از پایه های گلبرگ بزنید. برگردید.
  رج پنجم: سه زنجیره بزنید. نخ را دور قلاب بپیچید و یک حلقه از داخل بافت بعد بیرون بکشید. (یعنی نخ را دور قلاب بپیچید داخل بافت بعد بکنید نخ را دور قلاب بکشید و از بافت بیرون بکشید). نخ را دور قلاب بپیچید و از دو دانه داخل قلاب بیرون بکشید. یک پایه بلند در دانه آخر بزنید.* کور کنید. اما ادامه بلندی از نختان را بگذارید بماند برای اتصال های بعدی.
  نخ دو را مجدد به اولین بافت کور دایره با رنگ یک متصل کنید و قسمت بین دو * را مجدد ببافید. این کار را ۴ بار تکرار کنید. در نهایت ۶ گلبرگ دارید.
  رج ششم: رنگ سوم را با بافت کور به حلقه های پشتی دایره وسط متصل کنید. ( در هر کدام یک بافت) سه زنجیره بزنید. در همان بافت یک پایه بلند بزنید. ۲ پایه بلند در باقی بافت ها بزنید. با یک بافت شلال یا کور به بالای زنجیره سوم متصل کنید.اکنون ۳۶ پایه بلند دارید.
  رج هفتم: ۳ زنجیره بزنید. یک پایه بلند در همان بافت بزنید. * یک پایه بلند در بافت بعدی بزنید. دو پایه بلند در بافت بعدی.* قسمت بین دو * را تا انتها تکرار کنید. یک پایه بلند در آخرین بافت بزنید. با بافت شلال به بالای زنجیره سوم متصل کنید. اکنون ۵۴ پایه بلند دارید.
  رج هشتم: سه زنجیره بزنید.یک پایه بلند در بافت بعد بزنید.* دو پایه بلند در بافت بعد بزنید. یک پایه بلند در هر کدام از سه بافت بعدی بزنید. دو پایه بلند در بافت بعد بزنید. یک پایه بلند در هر کدام از دو بافت بعد بزنید. بین دو * را تکرار کنید تا سه بافت آخر. یک پایه بلند در هرکدام از سه بافت بزنید و با یک بافت شلال آن را به بالای زنجیره سوم متصل کنید. اکنون ۶۸ پایه بلند دارید. رج نهم: یک زنجیره بزنید. یک پایه کوتاه در همان بافتی که آخرین بافت شلال را در آن زدید بزنید. یک پایه کوتاه در ۵ بافت بعد بزنید* یک پایه نیم دوبل در هر کدام از سه بافت بعد بزنید. یک پایه بلند در هر کدام از دو پایه بعد بزنید. ۵ پایه بلند سه تایی در دانه بعد بزنید (برای گوشه موتیف). یک پایه بلند در هر کدام از ۲ بافت بعد و یک پایه نیم دوبل در هرکدام از سه بافت بعد بزنید *** یک پایه کوتاه در هرکدام از ۶ بافت بعد بزنید. از قسمت * دوبار دیگر ببافید سپس از * تا *** را یکبار ببافید. با یک بافت شلال به اولین پایه کوتاه متصل کنید.
  رج دهم: یک زنجیره بزنید. یک پایه کوتاه در هرکدام از بافت ها بزنید. در دانه سوم قسمت گوشه موتیف ( که پنج پایه بلند سه تایی بافته بودید ) سه پایه کوتاه بزنید. با بافت شلال به اولین پایه کوتاه متصل کنید. کور کنید.
  با سوزن آخر گلبرگ ها را به کار بدوزید.
  اتصال موتیف ها:
  موتیف ها را کنار هم طبق ترتیبی که می خواهید قرار دهید.از قسمت گوشه شروع کنید. یک زنجیره و سه پایه کوتاه بزنید. در تمام بافت ها یک پایه کوتاه بزنید. دانه وسط گوشه را سه پایه کوتاه در یک پایه بزنید. یعنی در تمام گوشه های موتیف ها. اخر کار را با بافت شلال به دانه آخر متصل کنید.

  نوشته شده در يکشنبه 7 آبان 1396 ساعت 15:14 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت پادری قلاب بافی | 75 بازدید
 • []

 • اگر شما از مبتدیان در امر بافتنی هستید پیشنهاد میکنم آموزش بافت شال گردن برای مبتدیان را در ادامه دنبال کنید و به سادگی هر چه تمام برای فرزندان دلبندتان در کوتاه ترین زمان ممکن یک شال گردن زیبا ببافید

  مواد و وسایل مورد نیاز :

  قلاب بافتنی

  کاموا در رنگ های متنوع

  یک خط کش یا شابلون چرم دوزی و یا هر چیز دیگری که بتواند نقش یک جسم خشک با عرض دو تا دو نیم سانتی متر را ایفا کند .

  روش کار :

  ابتدا به اندازه ی طول شال گردن دلخواهتان زنجیر بیندازید . اگر قصد بافتن برای بچه ها را دارید که زنجیر کمتری نیاز دارید ببافید . به زنجیر آخر که رسیدید کاموا را بکشید تا یک حلقه ی کاموایی ایجاد شود . حالا این حلقه را داخل همان خط کش یا … که قبلا ذکر کردیم بیندازید . ما در این جا به خط کش اشاره خواهیم کرد .

  حالا دور برگشت زنجیرها را شروع کنید .زنجیر اول را روی زنجیر دوم مانده به آخر ببافید و حلقه ی بافت را گشاد کنید و آن را داخل خط کش بیندازید .

  کاموا را بکشید تا کاموای دور خط کش شل نباشد .

  این کار را تا آخرین زنجیره ادامه دهید و خط کش را جدا کرده و زنجیر را کور کنید .

  حالا روی یک کاموای دیگر هم همین کار را انجام دهید . می توانید این شال گردن را با استفاده از کاموای رنگی مختلف یا به صورت تک رنگ ببافید . مهم این است که عزیزان شما از یک شال گردن دست بافت زیبا استفاده خواهند کرد .

  همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید ابتدا پنج حلقه کاموایی را داخل قلاب بیندازید و سپس پنج حلقه کاموایی از رج دیگری که بافته اید را انتخاب کنید . یکی را رو به بالا و دیگری را روی به پایین در مقابل هم قرار دهید . پنج حلقه ی اول را با قلاب از پنج حلقه ی دوم عبور دهید.

  تصویر کاملا واضح است . حالا دوباره پنج حلقه ی کاموایی دیگر را انتخاب کنید و از داخل پنج حلقه ی زرد رنگی که داخل قلاب است عبور دهید . در آخر بافت شما به این شکل در خواهد آمد

  حالا بافت ردیف دو را شروع کنید . از کاموای دیگر یا کاموای همان رنگ باز ار روی زنجیرها پایه بلند بیندازید و مثل اول دور خط کش حلقه کنید .

  تمام مراحل کار را مانند قبل دنبال کنید.

  به این ترتیب زیباترین شال گردن دست بافت با استفاده از قلاب را ببافید . در آخر به شال گردنتان ریشه اضافه کنید تا زیبا و خوشگل شود .

  امیدوارم که آموزش ساده ی ما مفید واقع شود و بتوانید شال گردن های زیبا و جدید برای عزیزانتان ببافید .


  نوشته شده در دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت 15:21 توسط : رز ابی | دسته : روش بافت شال گردن قلاب بافی | 73 بازدید
 • []

 • آموزش بافت:
  برای بافت این سه مدل لیف باستی نوارهای ایرلندی را شروع به بافتن کنید
  سپس در حین بافت به هم وصل نمایید.
  حاشیه کار را هم در انتها ببافید.
  آموزش بافت نوارهای ایرلندی:
  رج اول: ۱۰ زنجیره ببافید. سپس در ۵ زنجیره ی اول ۵ پایه بلند ببافید.
  رج دوم: برای رفتن به رج دوم ۵ زنجیره ببافید و مجدد بر روی ۵ پایه بلند رج قبلی
  ۵ پایه بلند دیگر ببافید.
  در مجموع تمام نوار از تکرار رج دوم به دست می آید.
  نوار اول را ببافید.
  در حین بافت نوار دوم ، آن را به نوار اول وصل نمایید.
  قسمت های اتصال نوارها، همان تعداد ۵ زنجیره هر رج می باشد.
  شما ۲ زنجیره ببافید سپس با استفاده از بافت پایه کوتاه به نوار اول وصل نمایید
  دوباره ۲ زنجیره دیگر و ادامه بافت بر روی نوار زیر دست.

   

  نوشته شده در پنجشنبه 11 آبان 1396 ساعت 14:13 توسط : رز ابی | دسته : روش بافت لیف قلاب بافی ایرلندی | 81 بازدید
 • []

 • برای بافت عروسک علاوه بر نخ و قلاب، نیاز به الیاف برای پر کردن بدن عروسک و لوازمی مثل دکمه یا چشم آماده و…داریم.

   روی الگو مشخص کردم که هر قسمت مربوط به چه بخشی از بدن عروسکه

  نحوه بافت

  برای شروع هر قسمت، مثل همون بافت دایره‌ای که داشتیم با حلقه جادویی شروع می‌کنید و به تعداد نشان داده شده در الگو روی حلقه پایه کوتاه می‌زنیم. سپس طبق نقشه چند ردیف افزایش گره داریم، چند ردیف یدون افزایش و کاهش و در برخی قسمت ها مثل سر چند ردیف کاهش، یا مثل الگوی پیراهن مجددا چند ردیف افزایش …خلاصه به نقشه دقت کنید و طبق اون افزایش یا کاهش بدید.

  ?) لزومی نداره که خودمون رو کاملا مقید به نقشه بکنیم! اگر جایی حس کردید بسته به ضخامت نخ و شماره قلابی که انتخاب کردید به نظر می‌رسه باید تعداد ردیف‌های بیشتر یا حتی کمتر ببافید با رعایت حالت اصلی نقشه این کار رو بکنید. مثلا اگه حس کردید دستها یا پاها کوتاه شده چند ردیف بیشتر ببافید.

  سعی کنید نه خیلی سفت ببافید نه خیلی شل…هرچند بافت پایه کوتاه خودش کمی تا قسمتی ! حالت سفت و محکم پیدا می‌کنه.

  در این مدل عروسک، سر نسبت به تنه خیلی بزرگ‌ه بنابراین شک نکنید و تا آخر طبق نقشه ببافید!!

  داخل قسمت‌های مختلف بافته شده رو کاملا با الیاف پر کنید جوری که بافت کاملا باز و کشیده بشه سپس قسمت های مختلف رو با نخ و سوزن بهم وصل کنید.

  همون طور که توی شکل نشون داده شده باید قسمت بدن عروسک رو ببایفد، داخلش رو با الیاف پر کنید. سپس پیراهن عروسک رو بافته و کامل روی تنه قرار بدید به صورتی که تنه کاملا داخلش قرار بگیره و فقط قسمت زیرین که پاها وصل میشه پیدا باشه و با سوزن و نخ به هم بدوزید و محکمش کنید.

  برای بافت پاها تا ردیفی که کاهش داریم، با یه رنگ دیگه ببافید که حکم کفش عروسک رو داشته باشه و از اونجا به بعد با رنگی که مخصوص بدن عروسک ( پاها) انتخاب کردید.

  بجای چشم‌های عروسک دو تا دکمه سیاه یا چشم آماده یا مروارید قرار داده بدوزید. لب عروسک رو با کوک زدن ایجاد کنید. روی کفش‌های هم با کوک‌های ضربدری حالت بند کفش رو ایجاد کنید.

  موی عروسک رو طبق مدل ببافید. چند ردیف آخر همون طور که مشاهده می‌کنید در دو گوشه افزایش گره‌ها رو داریم. این دو طرف رو بعدا کمی برگردونده با نخ و سوزن محکم کنید تا موها کمی حالت برگشته پیدا کنند. برای قسمت جلوی موها هم یا بوسیله کوک زنجیره‌ای شکل یا بافت زنجیره و اتصال با نخ و سوزن به سر چتری‌ها رو ایجاد می‌کنیم.

  نوشته شده در شنبه 13 آبان 1396 ساعت 13:35 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت عروسک قلاب بافی | 92 بازدید
 • []

 • نوشته شده در سه شنبه 16 آبان 1396 ساعت 13:06 توسط : رز ابی | دسته : مدل پاپوش بافتنی قلاب بافی | 86 بازدید
 • []

 • خوب برای شروع بافت ۲۵ زنجیره می زنیم و ۱۲ رج با پایه بلند می بافیم.

  حالا دوطرف کار را روی هم قرار می دهیم و با قلاب یا سوزن به هم وصل می کنیم.

  کار را گرد می کنیم ودوسر دیگر بافت را به هم متصل می کنیم.

  حالا طبق مراحل زیر پشت موها رو به حالت گوجه ای می بندیم

   

  نوشته شده در پنجشنبه 14 دی 1396 ساعت 8:34 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت کش موی قلاب بافی | 76 بازدید
 • []

 • آموزش بافت یک پاپوش زیبا

  آموزش بافتنی,آموزش بافت پاپوش,بافت پاپوش,آموزش قلاب بافی

  آموزش بافت پاپوش

  برای بافت این کفش کفیه کفش رو از بیرون میخرید دور تا دورش رو با یک سوزن لحاف دوزی بزرگ داغ میکنیم سوراخ میکنیم نتونستید بدید کفاشی سوراخ کنه بعد دور تا دور کفش رو داخل سوراخارو شروع به بافت میکنید بعد یم رج پایه کوتاه میبافیم اون حلقه ها حلقه های پلاستیکیه آمادس که دورشن رو پایه کوتاه میرنیم و در هین بافت حلقه ها رو به هم وصل میکنیم بعد حلقه هارو با پایه کوتاه به پایه کوتاه رج قبل.روی کفش وصل میکنیم برای پشت کفش روی حلقه ها سه رج پایه کوتاه میبافیم وبرای این که به صورت بند دور پا در بیاد رج اول پایه کوتاهها روی حلقه ها که تمام شد به اندازه دور پا زنجیره میزنیم و روی زنجیره ها پایه کوتاه میزنیم بعد دورج دیگه پایه کوتاه رو هم روی زنجیره ها و هم حلقه ها میزنیم.
  برای حلو کفش رپی حلقه های وصل شده به کفش دورج پایه کوتاه یک سمتشون میزنید تا سمته دیگه کفش اون سمت رو هم با یک ردیف پایه کوتاه به کفش وصل میکنیم و سمته دیگه حلقه ها دورج پایه کوتاه میزنیم  بعد هم نوار روییه جلو کفش. و به همین روش وصل میکنیم.

  نوشته شده در شنبه 6 مرداد 1397 ساعت 10:38 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت یک پاپوش زیبا | 45 بازدید
 • []

 • الگو بافت شال زمستانی

  نقشه بافت شال زمستانی قلاب بافی

  شال زمستانی قلاب بافی,نقشه بافت شال زمستانی,قلاب بافی

  شال زمستانی قلاب بافی

  شال زمستانی قلاب بافی,نقشه بافت شال زمستانی,قلاب بافی

  شال زمستانی قلاب بافی

  نوشته شده در دوشنبه 8 مرداد 1397 ساعت 10:50 توسط : رز ابی | دسته : الگو بافت شال زمستانی | 43 بازدید
 • []

 • مدل کلاه عروسکی برای کودکان / قلاب بافی

  مدل کلاه عروسکی

  مدل کلاه عروسکی

  مدل کلاه عروسکی

  نوشته شده در سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 11:41 توسط : رز ابی | دسته : مدل کلاه عروسکی | 37 بازدید
 • [ادامه مطلب] []

 • آموزش بافت جاکلیدی کلاه

  آموزش قلاب بافی,آموزش بافت جاکلیدی

  آموزش بافت جاکلیدی کلاه

  حلقه رده رج 1: 6 پایه کوتاه

  رج2: در هر پایه دوتا پآیه زده 12

  رج 3: 1پایه تک یکی دوتایی 6بار تکرار 18

  رج 4: 2پایه تک یکی دوتایی 6بارتکرار 24

  رج 5: بافت از حلقه ی پشتی 24

  رج 6تا8: 3 رج ساده بافی 24

  رج9: بافت از حلقه بیرونی ودرهرپایه 2تا پایه بلند 48

  رج 10: سه تا زنجیره یک بست تا آخر رج و تمام

  نوشته شده در چهارشنبه 10 مرداد 1397 ساعت 10:57 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت جاکلیدی کلاه | 54 بازدید
 • []

 • آموزش بافت کوسن طرح گل

  پترن قلاب بافی کوسن طرح گل

  آموزش بافت کوسن طرح گل

  آموزش بافت کوسن طرح گل

  نوشته شده در پنجشنبه 11 مرداد 1397 ساعت 11:44 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت کوسن طرح گل | 47 بازدید
 • []

 • آموزش بافت موتیف گل رز برجسته

  آموزش قلاب بافی,بافت موتیف,موتیف گل رز برجسته

  آموزش بافت موتیف گل رز برجسته

  آموزش قلاب بافی,بافت موتیف,موتیف گل رز برجسته

  آموزش بافت موتیف گل رز برجسته

  آموزش قلاب بافی,بافت موتیف,موتیف گل رز برجسته

  آموزش بافت موتیف گل رز برجسته

  نوشته شده در شنبه 13 مرداد 1397 ساعت 10:47 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت موتیف گل رز برجسته | 295 بازدید
 • [ادامه مطلب] []

 • آموزش بافت پتوی چهل تکه قلاب بافی

  برای بافت شش ضلعی دقیقا عین بافت دایره با حلقه جادویی که آموزش کاملش رو در لینکش مبتونبد مشاهده کنید عمل میکنیم. به این صورت که طبق آموزش حلقه جادویی ایجاد میکنیم و توش دوازده پایه بلند میبافیم. بعد از هر دو پایه بلند یک زنجیره میزنیم.

  دو پایه بلند میبافیم و ۱ زنجیره میزنیم تا به ۱۲ عدد پایه بلند برسیم و رج رو تمام میکنیم

  انتهای رج رو هم به ابتدا وصل میکنیم. برای رج دوم هم روی رچ اول میبافیم. در قسمت هایی که در رچ قبل زنجیره زدیم دو پایه بلند رو در یک زنجیره میبافیم و بین همین دو پایه بلند که در یک زنجیره بافتیم یک زنجیره هم میزنیم که در رج بعدی جای راس های شش ضلعی میشه.

  دو پایه بلند رو روی پایه بلند های رج قبلی میبافیم. در زنجیره رج قبلی هم دو پایه بلند میبافیم

  و همین روند رو تا انتهای رج ادامه میدیم.

  همه رج ها به همین صورت هست که در زنجیره ی رج قبلی دو پایه بلند میبافیم و بینشون یه زنجیره میزنیم. همین روند رو اونقدر ادامه میدیم تا به اندازه دلخواه برسیم. برای این پتو تکه هایی با ۵-۶ رج مناسب هست.

  آموزش بافت پتوی چهل تکه با شش ضلعی منتظم

  شش ضلعی بالا رو در رنگ های مختلف و تعداد زیاد ببافید. بعد هم با یه سوزن و کاموای رنگ هماهنگ تکه ها٬ خیلی نا محسوصس مثل کوک مخفی به هم بدوزید. در نهایت هم دور تا دور کار رو یکسره با قلاب در دو رج پایه کوتاه ببافید.

  آموزش بافت پتو

  منبع: دونفره

  نوشته شده در سه شنبه 16 مرداد 1397 ساعت 11:38 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت پتوی چهل تکه قلاب بافی | 26 بازدید
 • []

 • آموزش بافت گردنبند قلاب بافی

  گردنبند قلاب بافی,قلاب بافی,آموزش بافت گردنبند

  آموزش بافت گردنبند قلاب بافی

  گردنبند قلاب بافی,قلاب بافی,آموزش بافت گردنبند

  آموزش بافت گردنبند قلاب بافی

  نوشته شده در پنجشنبه 18 مرداد 1397 ساعت 12:01 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت گردنبند قلاب بافی | 67 بازدید
 • []

 • الگو بافت پیراهن دخترانه قلاب بافی

  قلاب بافی,بافت پیراهن دخترانه,نقشه قلاب بافی

  الگو بافت پیراهن دخترانه قلاب بافی

  قلاب بافی,بافت پیراهن دخترانه,نقشه قلاب بافی

  الگو بافت پیراهن دخترانه قلاب بافی

  نوشته شده در شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 11:25 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 204 بازدید
 • []

 • نقشه بافت یک موتیف کاربردی در قلاب بافی

  قلاب بافی,موتیف قلاب بافی,آموزش قلاب باف

  نوشته شده در سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 11:08 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 23 بازدید
 • []

 • آموزش بافت لیف بلند / قلاب بافی

  آموزش بافت لیف بلند,لیف قلاب بافی,آموزش قلاب بافی,قلاب بافی

  آموزش بافت لیف بلند قلاب بافی

  برای بافت این لیف حدود 50 یا 60 تا زنجیره سر بگیرید (برای دسته لیف) آخرین زنجیره را به اولین زنجیره وصل کنید و داخل بیست و پنج تا از زنجیره ها هر کدام یک پایه کوتاه بزنید . از این به بعد به جای اینکه داخل زنجیره ها پایه کوتاه بزنید داخل خود حلقه پایه کوتاه بزنید تا این حلقه پر شود وقتی به ابتدای بافت رسیدید. برای رج دوم داخل اولین پایه کوتاه دو تا پایه بلند بزنید داخل بقیه پایه ها هر کدام یک پایه بلند ، در آخرین پایه هم دو تا پایه بلند بزنید با سه تا زنجیره رج بعد را شروع کنید مثل رج قبل داخل اولین و آخرین پایه هر کدام دو تا پایه بلند بزنید در باقی پایه ها هر کدام یک پایه بلند. از رج بعد دیگر احتیاجی به اضافه کردن پایه ندارید.  داخل همه پایه ها یک پایه بلند بزنید منتهی یکی در میان یک پایه بلند معمولی ببافید و یک پایه را به صورت کشباف ببافید. یک رج در میان کشباف را جا به جا کنید تا بلندی (دلخواه ) حدود 70 سانت این بافت را ادامه دهید. برای دو رج آخر پایه اول و دوم را یکی کنید. و باقی پایه ها را مثل شروع کار هر کدام یک پایه بلند معمولی بزنید. یک رج هم پایه کوتاه ببافید. اگر برای شروع کار 60 زنجیره زدید، برای دسته لیف برای آخر بافت و دسته دیگر لیف 35 زنجیره بزنید و به اول رج وصل کنید و داخل حلقه ایجاد شده پایه کوتاه ببافید. اگر برای شروع کار 50 زنجیره زده اید، برای دسته دوم 25 زنجیره بزنید. برای دسته میتوانید از دسته های پلاستیکی آماده که در بازار موجود ست استفاده کنید یا دور یک ریسمان را پایه کوتاه بزنید و به لیف متصل کنید. انواع بافت ریسمان  شده ست میتوانید از آنها کمک بگیرید.

  نوشته شده در چهارشنبه 24 مرداد 1397 ساعت 9:30 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 102 بازدید
 • []

 • الگو بافت مانتو زمستانی قلاب بافی

  الگو بافت مانتو زمستانی,قلاب بافی,مانتو زمستانی

  الگو بافت مانتو زمستانی

  الگو بافت مانتو زمستانی,قلاب بافی,مانتو زمستانی

  الگو بافت مانتو زمستانی

  نوشته شده در پنجشنبه 25 مرداد 1397 ساعت 9:49 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت مانتو | 34 بازدید
 • []

 • الگو و نقشه بافت کلاه لبه دار دخترانه

  آموزش بافت کلاه لبه دار دخترانه قلاب بافی / آموزش قلاب بافی

  کلاه لبه دار دخترانه,قلاب بافی,آموزش کلاه قلاب بافی

  الگو و نقشه بافت کلاه لبه دار دخترانه

  نوشته شده در شنبه 27 مرداد 1397 ساعت 9:25 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت کلاه | 88 بازدید
 • []

 • بافت موتیف گل قلاب بافی

  بافت موتیف گل,آموزش قلاب بافی,قلاب بافی

  آموزش بافت موتیف گل با قلاب

  10 زنجیره زده و به اولین زنجیره با گره نامرئی بست بزنید تا حلقه شود.

  3 زنجیره زده و در حلقه 23 پایه بلند ببافید.

  به سومین زنجیره ابتدای رج گره نامرئی بزنید.

  5 زنجیره زده و تا پایان رج 11 مرتبه : (یک دانه را نبافته، در بعدی یک پایه بلند و 2 زنجیره ببافید.)

  به سومین زنجیره ابتدای رج گره نامرئی بزنید.

  روی 2 زنجیره یک گره نامرئی بزنید.

  4 زنجیره و 4 پایه دوبل ببافید. 5 زنجیره بزنید.

  تا پایان رج روی هر دو زنجیره ، 5 پایه دوبل و 5 زنجیره ببافید. (11 مرتبه)

  به چهارمین زنجیره ابتدای رج بست بزنید.

  دوگره نامرئی ببافید. یک زنجیره بزنید.

  روی 5 زنجیره به ترتیب 5 پایه دوبل، 3 زنجیره و 5 پایه دوبل ببافید.

  تا پایان رج 11 مرتبه : روی پایه دوبل وسطی (سومی) رج قبل پایه کوتاه زده و روی هر 5 زنجیره (5 پایه دوبل، 3 زنجیره

  و 5 پایه دوبل )ببافید.

  به این ترتیب گلبرگ های گل شکل می گیرند.

  روی زنجیره ابتدای رج گره نامرئی بزنید.

  منبع: تصویر زندگی

  نوشته شده در يکشنبه 28 مرداد 1397 ساعت 10:14 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 50 بازدید
 • []

 • پتو قلاب بافی همراه با پترن

  بافت پتو ساده با قلاب همراه با پترن

  قلاب بافی,پتو قلاب بافی,نقشه فلاب بافی,پترن قلاب بافی

  پتو قلاب بافی همراه با پترن

  قلاب بافی,پتو قلاب بافی,نقشه فلاب بافی,پترن قلاب بافی

  پتو قلاب بافی همراه با پترن

  نوشته شده در سه شنبه 30 مرداد 1397 ساعت 9:29 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت پتو نوزادی | 81 بازدید
 • []

 • بافت کلاه سه رنگ سه بعدی قلاب بافی

  قلاب بافی,کلاه قلاب بافی,آموزش بافت کلاه,کلاه دخترانه,کلاه پسرانه

  بافت اصلی این کلاه پایه بلند و حبابی یا فندقیه.

   

  بافت فندقی: 

  5 پایه بلنده که دومین دوتا یکی هر پایه بلند را انجام نداده و نخ روی قلاب میمونه. بعد همه نخ ها یکی میشه.

  به اندازه دور سر منهای 2 یا 3 سانت زنجیره زده و با گره نامریی به اولین زنجیره وصل کنید.

  تعداد زنجیره ها مضربی از 4 باشد. مثلا 96،88،80،72،64
  در آموزش بافت کلاه قبلی جدول اندازه ها را ببینید.

  یک زنجیره زده و روی هر زنجیره را یک پایه متوسط ببافید.

  در انتهای رج، روی اولین پایه گره نامرئی بزنید.
  یک زنجیره بزنید.

  حالا چند رج کشباف با پایه متوسط ببافید.
  دو پایه متوسط برجسته از جلو، دو پایه متوسط برجسته از پشت
  برای بافت برجسته از جلو، قلاب را زیر پایه رج قبل کرده، نخ بگیرید و پایه متوسط ببافید.

  برای بافت پایه متوسط برجسته از پشت، قلاب را از پشت کار ، روی پایه رج قبل آورده و نخ بگیرید و پایه متوسط ببافید.

  به این مدل بافت کشباف دوتایی با قلاب میگن

  (پایه متوسط برجسته از جلو و پایه متوسط برجسته از پشت)

  به تعداد دلخواه رج ببافین
  حدود 6 یا 7 رج کافیه

  نخ های قرمز و سبز را کنارهم گذاشته و به پایه بعدی گره بزنید.

  نخ سفید را دور قلاب انداخته و 3 زنجیره ببافید. این 3 زنجیره حکم یک پایه بلند را دارد.
  4 پایه بلند بافته، 2 تا یکی آخر هر پایه را نکرده و نخ ها را روی قلاب نگهدارید.

  همه را یکی کرده و یک گره ساده (مثل زنجیره زدن) ببافید.

  نخ سبز را دور قلاب انداخته و یک گره فندقی ببافید.
  (5 پایه بلند را یکی کنید)

  به این شکل دومین فندقی بافته شد.
  دقت کنید هنگام تعویض نخ ، فقط نخ جدید دور قلاب انداخته شده و بافت ادامه می یابد.

  با قرمز یک فندقی دیگر ببافید.

  با نخ سفید 5 پایه بلند ببافید.
  دقت کنید: در تمام بافت ، دو رنگ دیگر بین بافت پنهان می شوند. به هیج عنوان نخ ها را پشت کار نکشید.

   

  تا پایان رج به ترتیب یک فندقی سفید، یک سبز، سک قرمز و 5 پایه بلند ببافید.
  در پایان روی گرهی که دو رنگ سفید و سبز را بهم وصل کرده گره نامرئی بزنید.

  با 3 زنجیره و 4 پایه بلند یک فندقی به رنگ سفید ببافید.

   

  مثل رج قبل بافت را ادامه دهید.
  چون اولین فندقی را روی محل اتصال فندقی های رج قبل زده ایم، بافت ما شکل اریب پیدا کرده و رنگ ها یک دانه به جلو می روند.

  رج های بعدی هم به همین ترتیب رنگ ها یکی به جلو می رود. اما تعداد دانه ها ثابت است.

  بافت را به طول دلخواه (از پیشانی تا بالای برجسته ترین قسمت سر) ادامه دهید.

  فقط 4 رج دیگر بافته می شود، بنابراین اندازه ای ببافید که کلاه کوچک نشود.

  مرحله کم کردن دانه ها در بالای کلاه

  رج بعد ، فندقی ها را که بافتید. دو پایه بلند را یکی کنید.

  دو پایه بلند بعدی را هم یکی کنید.

  آخرین پایه بلند را معمولی ببافید.
  این بافت را تا پایان رج ادامه دهید.

  رج بعد هم بعد از بافت فندقی ها دو پایه بلند را یکی کنید.

  پایه باقیمانده را ساده ببافید.
  این بافت را تا پایان رج ادامه دهید.
  نخ قرمز و سبز را گره زده و بچینید.

  رج بعدی را با قرمز ببافید.
  تمام رج دو تا یکی با پایه بلند بافته می شود.

  رج پایانی هم تمام دوتا یکی با پایه بلند است.
  مقداری نخ قرمز برای دوخت گذاشته و بقیه را گره زده و بچینید.

  با سوزن پایه های بالای کلاه را به نخ کرده و نخ را بکشید تا حفره بالای کلاه بسته شود.
  نخ را محکم کوک زده و بچینید.

  بافت کلاه سه رنگ به پایان رسید.

  آموزش ساخت پوم پوم یا منگوله بالای کلاه 

  نخ را 30 مرتبه دور 4 انگشت بپیجید.

  از دور انگشت ها خارج کرده و دور آن را با نخی دولا چند بار گره بزنید.

  با قیچی نخ های دو لای دو طرف را بچینید.

  منگوله را به بالای کلاه وصل کرده و محکم گره بزنید.
  این هم کلاه زیبای ما

  در بافت کلاه سه رنگ می توانید از از یک رنگ با درجه روشنی متفاوت استفاده کرده و حالت سایه روشن یدهید.

  نوشته شده در پنجشنبه 1 شهريور 1397 ساعت 8:27 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت کلاه | 68 بازدید
 • []

 • آموزش بافت کدو حلوایی تزیینی با قلاب

  بافت کدو حلوایی,قلاب بافی,بافت تزئینی

  2 زنجیره زده و در زنجیره اول 10 پایه کوتاه ببافید.
  به اولین پایه کوتاه، گره نامرئی بزنید.

  رج 2:

  یک زنجیره زده و تا انتهای رج 5 مرتبه ( در یک گره رج قبل 2 پایه کوتاه و در گره بعدی 2 پایه بلند ببافید).

  به پایه کوتاه ابتدای رج بست بزنید.

  رج 3:

  1 زنجیره زده و تا پایان رج ( روی پایه کوتاه ها را پایه کوتاه ببافید. روی هر پایه بلند را 2 پایه بلند ببافید).

  به پایه کوتاه ابتدای رج بست بزنید.

  رج 4: 1 زنجیره زده و تاپایان رج

  (روی پایه کوتاه ها را پایه کوتاه ببافید. روی پایه بلند اول پایه بلند، دومی 2 پایه بلند، سومی 2

  پایه بلند و آخری 1پایه بلند ببافید).

  به ابتدای رج بست بزنید.

  رج 5: یک زنجیره زده و تا پایان رج داخل پرانتز تکرار شود.

  (2 پایه کوتاه،2 پایه بلند در یکی،3 پایه بلند،2 پایه بلند در یکی و یک پایه بلند ببافید).

  به ابتدای رج بست بزنید.

  رج 6: 1 زنجیره زده و هر گره را آنطور که میبینید ببافید.

  روی پایه کوتاه، پایه کوتاه و روی پایه بلند، پایه بلند ببافید.

  می بینید که بافت به شکل برجستگی های کدو شده.

  به ابتدای رج بست بزنید.

  5 رج دیگر مثل رج 6 ببافید.

  رج 12: یک زنجیره زده و تا پایان رج

  (2 پایه کوتاه و یک پایه بلند ببافید. دو پایه بلند را یکی کرده ، 3 پایه بلند ببافید. دو پایه بلند را

  یکی کنید.)

  به ابتدای رج بست بزنید.

  رج 13: 1 زنجیره زده و تا پایان رج

  (دو پایه کوتاه بافته، 2 پایه بلند را یکی کنید. 2 پایه بلند بافته و 2 پایه بلند را یکی کنید. )

  به ابتدای رج بست بزنید.

  رج 14: 1 زنجیره زده و تا پایان رج

  (2 پایه کوتاه را یکی کنید. یک پایه بلند بافته، دو پایه بلند را یکی کنید. یک پایه بلند ببافید.)

  به ابتدای رج بست بزنید.

  رج 15: یک زنجیره زده و تمام رج دو پایه کوتاه را یکی کنید.

  به ابتدای رج بست زده ، کمی نخ را برای دوخت ساقه اضافه گرفته و بقیه را بچینید.

  کدو را با الیاف کاملا پر کنید.

  آموزش بافت ساقه 

  10 زنجیره زده و از زنجیره دوم به بعد 9 پایه کوتاه در حلقه پشت زنجیره ببافید.

  1 زنجیره زده و کار را برگردانید.
  در حلقه پشتی پایه کوتاه ببافید.

  در این تصویر حلقه های پشت زنجیره با رنگ آبی تره نشان داده شده.

  تا حدود 4 سانت بافت بافت در حلقه پشتی هر رج را ادامه دهید.

  ساقه را تا کرده و درز بالا و پهلوی آن را بدوزید.

  ساقه را در کدو فرو کرده و لبه های آخرین رج بدوزید.
  حدود یک سانت ساقه در کدو باشد کافیست.

  برای بافت فلفل دلمه ای هم از آموزش امروز می تونید استفاده کنید.

  با این تفاوت که پایه کوتاه های اول بافت به جای 10 ، 8 یا 6 عدد باشه. روش افزایش دانه ها به همین صورته.

  می تونید بعد از 5 رج صاف بافتن ، کمی دانه ها را افزایش بدید تا گلدانی شکل بشه. بعد کاهش بدید.

  دوستان عزیز 2 روش ساده دیگه برای بافت کدو حلوایی وجود داره که در ادامه توضیح میدم.

  آموزش بافت کدو حلوایی (کدو تنبل) به روشی دیگر

  کدو را می تونید با پایه کوتاه، پایه ساده یا پایه بلند ببافید.

  ابتدا به سایز دلخواه میوه را ببافید.

  گردبافی کنید. تقریبا به اندازه قطر دایره بدون افزایش ببافید. بعد تا رسیدن دانه ها به اندازه ساقه، کاهشی ببافید.

  ساقه را هم ببافید.
  حالا با سوزن از انتهای کدو تا کنار ساقه یک در میان نخ بگیرید.

  نخ را بکشید تا هم بالا و پایین کدو گود شود و هم بدنه کدو فرم فرو رفته بگیرد.

  مجددا از کنار ساقه تا انتها را قرینه طرف دیگر کوک بزنید تا کدو به دو قسمت تقسیم شود.
  با دوخت 4 قسمت کنید. (میان هر نیمه را کوک بزنید.)

  میان هر یک چهارم را هم بدوزید.
  کدو به این شکل خواهد شد.

  می توانید کدو را 6 قسمت کنید.

  اگر هر رج در حلقه پشتی ببافید، بافت شما راه راه شکل و به اصلاح (بافت ناهموار) خواهد شد.

  برای ایجاد فرورفتگی ها کدو کشیدن نخ از سر کدو تا انتهای آن است.

   منبع: تصویر زندگی

  نوشته شده در يکشنبه 4 شهريور 1397 ساعت 9:28 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 40 بازدید
 • []

 • بافت گوشواره با قلاب بافی

  آموزش بافت گوشواره با قلاب

  گوشواره قلاب بافی,آموزش بافت گوشواره,قلاب بافی,آموزش قلاب بافی

  برای این کار به یک گوشوار حلقه ای نیاز داریم. گوشوار های بدل حلقه ای رو همه جا میتونید پیدا کنید که قیمت زیادی هم ندارن. برای شروع ابتدا یک حلقه دور قلاب گره میزنیم و یک زنجیره میزنیم

  حالا شروع به بافت پایه ساده میکنیم. بافت رو به این صورت انجام میدیم که وقتی میخوایم نخ رو بگیریم قلاب رو از زیر گوشوار رد میکنیم و زنجیره رو از روی گوشوار میزنیم. به این صوزت بافت دور گوشوار انجام میشه.

  نخ رو از پشت گوشوار برمیداره و در عکس بعدی زنجیره رو از رو میزنه.

  رج اول رو تا جایی ادامه میدیم که به انتهای گوشوار برسیم.

  برای رج دوم ۵ زنجیره میرنیم و از حلقه بعدی در رج قبلی رد میکنیم. به همین روند ادامه میدیم تا به انتهای گوشوار برسیم.

  اگه دوست داشتید میتونید بافت رو کمی ادامه بدید و گوشوار رو آویز کنید.

  منبع: دو نفره

  نوشته شده در دوشنبه 5 شهريور 1397 ساعت 9:46 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 32 بازدید
 • []

 • آموزش بافت پاپوش قلاب بافی

  پاپوش قلاب بافی,بافت پاپوش,قلاب بافی

  رج اول ۵ زنجیره می زنیم و بعد از گرد کردن داخل حلقه با سه زنجیره بافت را شروع می کنیم و با ۷ پایه بلند رج اول را تمام می کنیم

  رج دوم را با سه زنجیره شروع می کنیم واینبار در هر دانه دو پایه بلند می بافیم یعنی ۱۴ پایه بلند می بافیم.

  رج بعدی را نیز مانند رج قبل می بافیم یعنی در هر دانه دو پایه بلند می بافیم تا تعداد پایه ها به ۲۸ برسد.

  حالا تا رج ۱۳ در هر دانه یک پایه بلند می بافیم .وقتی که پایه ای اضافه نشود همانطور که می بافیم بافتمان حالت کاسه می شود.البته شما می توانید بر اساس سایز پای خود تعداد رج هایی که ساده می بافید را کم یا زیاد کنید .همانطور که در عکس می بینید با پوشیدن پاپوش به راحتی می توانید اندازه دلخواه خود را بدست آورید.

  خوب حالا نوبت بافت کف ودوطرف کف  پوش است که برای اینکار ما تعداد ۲۰ دانه اول را می بافیم و به مابقی دانه ها کار نداریم و بافتمان را برمی گردانیم وبا بافتن سه زنجیره به رج بعد می رویم

  ۸ رج بعدی را به همین صورت می بافیم.

  رج ۲۲- به اول وآخر بافت یک پایه بلند اضافه می کنیم .یعنی اول رج سه زنجیره می زنیم وودانه اول را بادو پایه بلند شروع می کنیم ،بعد دانه های بعدی هر دانه یک پایه بلند می بافیم ودر انتها دانه آخر را دوپایه بلند می بافیم.

  رج ۲۳تا ۲۵-در هر دانه یک پایه بلند می بافیم .
  رج ۲۶-دوباره مثل رج ۲۳ یکی اول ویکی آخر رج اضافه می کنیم.

  رج ۲۷ و۲۸- در هر دانه یک پایه بلند می بافیم.

  در اینجا بافت پاپوش تقریبا”به اتمام رسید.البته شما با توجه به سایز مد نظر خود می توانید تعداد رج ها را کم یا زیاد کنید.حالا با نخ وسوزن قسمت انتهایی پاپوش را از داخل کار می دوزیم.

  این شد اسکلت اصلی پاپوش .

  حالا برای تزئین پاپوش با رنگ متفاوت دور تا دور پاپوش را می بافیم(یک پایه کوتاه دو زنجیره دو دانه بعد یک پایه کوتاه،تا آخر کار.)

  نوشته شده در دوشنبه 12 شهريور 1397 ساعت 10:21 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت پاپوش قلاب بافی | 46 بازدید
 • []

 • پترن بافت حیوانات فانتزی با قلاب بافی

  قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی


  نوشته شده در سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت 11:55 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 68 بازدید
 • []

 • نقشه بافت تونیک زنانه بسیار زیبا و شیک

  نقشه بافت تونیک زنانه

  نوشته شده در چهارشنبه 21 شهريور 1397 ساعت 11:45 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت تونیک زنانه | 42 بازدید
 • []

 • گوشواره های قلاب بافی

  تصویر چند گوشواره قلاب بافی برای ایده گرفتن

  گوشواره های قلاب بافی,قلاب بافی,بافت گوشواره,گوشواره قلاب بافی

  بافت گوشواره با قلاب

  گوشواره های قلاب بافی,قلاب بافی,بافت گوشواره,گوشواره قلاب بافی

  گوشواره قلاب بافی

  گوشواره های قلاب بافی,قلاب بافی,بافت گوشواره,گوشواره قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی

  گوشواره های قلاب بافی,قلاب بافی,بافت گوشواره,گوشواره قلاب بافی

  گوشواره های قلاب بافی,قلاب بافی,بافت گوشواره,گوشواره قلاب بافی

  نوشته شده در سه شنبه 27 شهريور 1397 ساعت 11:48 توسط : رز ابی | دسته : مدل گوشواره بافتنی سری دوم | 24 بازدید
 • []

 • ایده هایی برای بافت ست نوزادی و دخترانه

  ست نوزادی بافتنی,ست دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دو میل

  بافت ست نوزادی و دخترانه

  ست نوزادی بافتنی,ست دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دو میل

  ست نوزادی

  ست نوزادی بافتنی,ست دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دو میل

  ایده بافت ست دخترانه

  ست نوزادی بافتنی,ست دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دو میل

  نوشته شده در شنبه 31 شهريور 1397 ساعت 12:12 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 77 بازدید
 • []

 • ایده هایی برای ست کلاه و شالگردن بافتنی در روزهای پاییزی و زمستانی

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  ست کلاه و شالگردن بافتنی

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  کلاه و شالگردن بافتنی

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  ست کلاه و دستکش زمستانی

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  ست کلاه و شالگردن بافتنی,کلاه و شالگردن بافتنی,قلاب بافی,دومیل

  نوشته شده در يکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 11:58 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 71 بازدید
 • []

 • آموزش بافت تاپ و دامن قلاب بافی برای کوچولوهای زیبا

  تاپ و دامن دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دامن بافتنی,تاپ و دامن بافتنی

  تاپ و دامن دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دامن بافتنی,تاپ و دامن بافتنی

  تاپ و دامن دخترانه قلاب بافی,قلاب بافی,دامن بافتنی,تاپ و دامن بافتنی

  نوشته شده در سه شنبه 3 مهر 1397 ساعت 12:44 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت دامن | 98 بازدید
 • []

 • آموزش بافت کیف موتیفی

  این کیف رو می تونین با رنگبندی های مختلف (رنگی رنگی) ببافین

  آموزش بافت کیف,موتیف قلاب بافی,کیف موتفی,قلاب بافی,آموزش کیف قلاب بافی

  نخ های مورد نیاز برای بافت این کیف، سه رنگ متفاوت است ولی می توانید از دو رنگ نیز استفاده کنید .
  اگر خواستید از سه رنگ  یک رنگ  برای مرکز گل،یک رنگی برای بافت گلبرگ ها و رنگ بعدی برای گلهای کوچک رابط و دستگیره ها البته به نظر من بهتر است فقط از دورنگ متضاد استفاده کنید
  برای این کیف از هر نوع موتیفی که بافتش برای شما راحتر هست استفاده کنید.
   
  برای بافت کیف کوچک نیاز به ۳۵ موتیف ،یعنی ۷ردیف افقی و۵ردیف عمودی داریم و برای بافت یک  کیف متوسط نیاز به ۴۸ گل ، یعنی ۸ردیف افقی و۶ ردیف عمودی داریم وبرای بافت یک کیف بزرگ نیاز به ۶۳گل،۹ردیف افقی و۷ ردیف عمودی داریم.

  نوشته شده در شنبه 7 مهر 1397 ساعت 12:26 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت کیف | 35 بازدید
 • []

 • نقشه بافت بلوز پاییزه با قلاب

  بلوز پاییزه بسیار شیک و مجلسی قلاب بافی

  بلوز پاییزه,آموزش قلاب بافی,نقشه قلاب بافی,بلوز پاییزه قلاب بافی

  بلوز پاییزه,آموزش قلاب بافی,نقشه قلاب بافی,بلوز پاییزه قلاب بافی

  نوشته شده در يکشنبه 8 مهر 1397 ساعت 12:47 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بلوز زنانه | 77 بازدید
 • []

 • پترن و الگوی بافت پتوی نوزاد با قلاب

  این پتو رو ببافین برای کوچولوهای زیباتون

  آموزش بافت پتوی نوزاد,بافت پتوی نوزاد,قلاب بافی,پتوی نوزاد قلاب بافی

  نوشته شده در دوشنبه 16 مهر 1397 ساعت 12:52 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت پتو نوزادی | 81 بازدید
 • []

 • پترن بافت گل با قلاب

  این گل ها رو با قلاب ببافین و روی پتو یا بافت هاتون استفاده کنید.

  آموزش قلاب بافی,پترن قلاب بافی,گل قلاب بافی

  آموزش گل قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,پترن قلاب بافی,گل قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,پترن قلاب بافی,گل قلاب بافی

  نوشته شده در شنبه 21 مهر 1397 ساعت 11:41 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 48 بازدید
 • []

 • آموزش بافت شنل کودک با قلاب

  این شنل قلاب بافی زیبا رو برای کوچولو های نازتون ببافین بسیار شیک و زیبا ست.

  آموزش <a href='/tag%D8%A8%D8%A7%D9%81%D8%AA+%D8%B4%D9%86%D9%84.php'>بافت شنل</a> کودک,بافت شنل,قلاب بافی

  بعد از زنجیره زدن به اندازه ی دور گردن

  ردیف اول داخل زنجیره ی اول. پنج پایه بلند زده

  چهار زنجیره فاصله انداخته داخل زنجیره ی پنجم دو باره پنج پایه زده تا آخر ردیف

  ردیف دوم: اون پنج تا پایه اولی رو باید تبدیل کنید به 7 تا پایه. به این صورت که به اول و آخر

  یکی اضاف میکنید میشه 7 تا. تا آخر شنل این گل به صورت فرد دانه اضاف میکنه.

  بعدش 2 تا زنجیره بزنید و آن را به وسیله پایه کوتاه وارد سر اون 4 تا زنجیره بود که ردیف قبلی

  زدید. وارد اون کنید بعد 3 تا زنجیره بزنید و به سر چهار تا زنجیره ردیف قبلی وارد کنید و با بافت

  پایه کوتاه ببافید بعد 2 تا زنجیره بزنید و اون 5 تا پایع ردیف قبلی رو به 7 تا پایه تبدیل کنید.

  و تکرار این کار تا آخر ردیف.

  لبه شنل از یه طرف اضاف شده.

  نوشته شده در دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 13:18 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 49 بازدید
 • []

 • دامن قلاب بافی زیبا

  پترن این دامن زیبا رو در زیر میبینید... یه هدیه خیلی قشنگ برای کوچولوهای ناز

  دامن <a href='/tag%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8+%D8%A8%D8%A7%D9%81%DB%8C.php'>قلاب بافی</a> زیبا

  نوشته شده در چهارشنبه 2 آبان 1397 ساعت 12:36 توسط : رز ابی | دسته : آموزش بافت دامن | 64 بازدید
 • []

 • پترن بافت رو فرشی قلاب بافی

  قلاب بافی,بافت رو فرشی,پترن قلاب بافی

  پترن بافت رو فرشی قلاب بافی

  قلاب بافی,بافت رو فرشی,پترن قلاب بافی

  نوشته شده در پنجشنبه 3 آبان 1397 ساعت 12:50 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 41 بازدید
 • []

 • کلاه قلاب بافی دخترانه

  کلاه اریب دخترانه گلدار

  کلاه قلاب بافی,کلاه بافت,بافت کلاه دخترانه,قلاب بافی

  ابتدا 6 زنجیره زده و حلقه کنید
  اول هرج با 3 تا زنجیره شروع میشه

  2تا پایه بلند بزنید بعد یه حلقه روی قلاب میندازیم مثل پایه بلند قلاب را از رو داخل زنجیره ای که زدیم  می بریم  ویک پایه بلند می زنیم

  این کار را تا آخر انجام میدیم  تقریبا 10 الی 12 تا بشه   وبا یه پایه نامرئی اول و  آخر بافت را به هم وصل می کنیم

  دوباره با 3 زنحیره بجای اولین پایه بلند شروع میکنیم دو پایه بلند دیگر روی هر کدام از پایه بلندای رج قبل زده و نخ را روی قلاب انداخته نخ را کشیده بر میگردیم روی اخرین پایه ای که رج قبل رو زده بودیم

  همه گلها به همین صورت بافته میشه فقط باید پایه ای که میکشیم واز رومیگیریم را توی پایه عقبی رج قبل بزنیم نه پایه جلوییش.

  همینجوری باید بافت را ادامه بدی تا به اندازه دور سر بشه .برای زیاد کردن هم 3 تا پایه بین هر گل را میتونی زیاد کنی تا کلاه گشاد بشه
  ولی پایه ای که باید رو بزنید را روی پایه ای که رج قبل رو زدید باید بزنید البته وقتی 3 تا پایه را زدید روی پایه روی قبلی باید بزنید.

  فقط خانمهای گل مثل همه بافتهای قلاب بافی برای اینکه بافتمون یک دفعه گود نشه بین پایه های 3 تایی هر راه دانه اضافه کنید تا 4 رج تو هر کدام از مدلها یک دانه اضافه کنید

  از رج سوم

  رج اخر باید پیکوت بزنی دم کارتون   یعنی یه پایه کوتاه 3 زنجیره بعد بایه پایه نامرعی 3 تا زنجیره را بهم وصل میکنی یک پایه کوتاه.

  نوشته شده در شنبه 12 آبان 1397 ساعت 13:12 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت کلاه | 44 بازدید
 • []

 • آموزش بافت كلاه فانتزی هندوانه

  این کلاه رو ببافین برای شب یلدا برای کوچولوهای عزیزتون

  بافت کلاه فانتزی هندوانه,قلاب بافی,بافت کلاه با قلاب

  برای بافت این كلاه ابتدا چند زنجیره میزنیم و دایره تشكیل می دهیم
  با پایه بلند رج اول رو میبافیم البته با كاموا قرمز رنگ
  رج بعد باد فقط به دقت كرد كه نمی خواهیم كلاه خیلی باز بشه
  حالت خمره ای رو می خواهیم داشته باشیم بسته به نخ و ضخامتش
  هر رج تعداد پایه بلند رو ٢ تا ٥ تا اضافه می كنیم كه زود كلاه باز نشه و حالت خمره ا رو داشته باشه
  به همین منوال بعد از بافت ١٥ تا ٢٠ سانت ارتفاع رنگ كاموا رو عوض می كنیم با رنگ سفید دو رج بافته در آخر هم با كاموا سبز رنگ البته دولا ضخیم تر باشه نسبت به كاموای قرمز و سفید
  رج آخر رو میبافید گوشه های كارو هم بلند تر كنيد حالت بندینك داشته باشه
  در آخر هم با كاموا مشكی نقطه های مشكی رو كار با سوزن میدوزيد

  نوشته شده در يکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 12:16 توسط : رز ابی | دسته : اموزش بافت کلاه | 50 بازدید
 • []

 • آموزش بافت ژاکت جغد با قلاب

  قلاب بافی,بافت ژاکت به شکل جغد,بافت ژاکت جغد,آموزش قلاب بافی

  برای بافت این ژاکت به روش بافت کت سارافون شروع به بافت کنید با آبی روشن به اندازه دور

  گردن زنجیره بزنید و شروع به بافت کنید بعد از ینکه آستینا هم جدا کردید با پایه بلند و ساده بقیه

  بافتتونو ادامه بدین تابه بلندی ژاکت برسید چندسانت رو با سورمه ای ساده  ببافید و سه سانت

  آخر رو کشباف یکی زیر و یکی رو با قلاب آستین هاروهم به همین صورت ببافید.

  قبلا برای سجاف و جا دکمه هم توضیح دادم.

  برای یقه هم ازدور تا دور یقتون پایه بگیرید و به پهنای یقه بدون کم و زیاد کشباف یکی زیر و یکی رو ببافید.

  برای بزرگترشدن جیب قسمت گردبافی که بدن جغد به حساب میاد رو چندرج بیشتر ببافید.

  نوشته شده در سه شنبه 22 آبان 1397 ساعت 13:00 توسط : رز ابی | دسته : اموزش ژاکت بافتنی | 42 بازدید
 • []

 • آموزش بافت کروکدیلی با قلاب

  از این بافت میتونید برای شالگردن یا کیف دستی استفاده کنید. مدل بافتش خیلی ساده هست. سعی کنید کامواهای تقریبا ضخیم انتخاب کنید  و با قلاب بافی شماره بالا ببافید.

  بافت کروکدیلی,آموزش قلاب بافی,قلاب بافی

  نوشته شده در يکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 12:36 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 37 بازدید
 • []

 • آموزش بافت شال قلاب بافی

  شال قلاب بافی,قلاب بافی,آموزش شال قلاب بافی

  آموزش بافت شالگردن قلاب بافی

  به اندازه پهنای شال زنجیره بزنید
  شروع بافت با یک بافت ستونی 6تایی هست بعد 20زنجیره بزنید یک ستون دیگه 3زنجیره یک ستون 20زنجیره یک ستون رج باهمین بافت برگردید دقیقا مثل رج اول
  رج سوم  هم همین بافت انجام دهید رج چهارم  ستونها سرجای خودش هست اون 20تا زنجیره 10تاشو ببافید بعد همه زنجیره های سه رج قبل باهم با یک نخ گرفته ودورش پایه بزنید تا جمع شود وبعد 10زنجیره وستون بعد
  رج پنجم  10زنجیره بزنید یک پایه بست وسط بست قبل ببافید
  بعد روی اخرین پایه یک پایه بلند بزنید بافت برگردید وروی هر زنجیره یک پایه ببافید به صورت رفت و برگشت 4رج ببافید وبعد موقع برگشت یک بافت ستونی به ستون بعد بزنید رج بعد از اولین رج تکرار شود فقط هر یک از این مربع های 4رجی یک بار به سمت روی بافت هست یک بار به سمت پشت بافت انجام شود تا بافت شکل گیرد
  .

  نوشته شده در دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 12:18 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 41 بازدید
 • []

 • آموزش بافت پاپوش دخترانه با قلاب بسیار زیبا - آموزش قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,بافت پاپوش

  ابتدا کفی پاپوش مثل نقشه های کف پاپوش به صورت بیضی ببافید بعد به پهنای نصف پنجه یعنی از قسمت زیر گل تا کنار پا زنجیره سربندازید ویک نیم بیضی ببافید
  3رج بافت ادامه دهید با بافت پایه کوتاه به صورت رفت و برگشت وبعد از قسمت گرد بیضی 4مرتبه پایه بگیرید و به بلندی وسط پنجه  تا دیواره پنجه زنجیره بزنید ویک رج پایه کوتاه مثل بند ببافید 4بار جدا تکرار کنید بعد به کفه وصل کنید و روی وسط پنجه گل ببافید بدوزید برای پشت هم فقط قسمت پشت پایه بزنید و چند رج بلندی را ادامه دهید وبند پاپوش را اندازه دور مچ پا زنجیره زده به اضافه قسمت جادکمه ودورج پایه بلند ببافید.

  نوشته شده در شنبه 3 آذر 1397 ساعت 12:47 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 38 بازدید
 • []

 • آموزش بافت شالگردن فندقی با قلاب؛ آموزش قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,بافت شالگردن


  به دلخواه زنجیره میزنید برا عرض شال

  رج دوم  دوتا فندقی و یک پایه وصل تا اخر رج بعد شروع باید اول زنجیره زد برای اینکه کناره شال قشنگ باشه زنجیره رو شل بزنید که کشیده نباشه و کناره شال کشید نشه به وسط دوتا فندقی پایه وصل میزنیم.

  رج اول باید دوتا فندقی پایه وصل دوباره رنجیره پایه وصل تا آخر

  رج دوم با زنجیره شروع میشه و وسط فندقی پایه وصل زده دوباره دوتا فندقی وسط زنجیره ردیف قبل پایه وصل و دوباره دوتا فندقی تا آخر

  فقط زنجیره کنار کار و شل بزن که کناره شال کشیده نشه

  هر دو طرف باید گوشه ها زنجیره باشه

  نوشته شده در دوشنبه 5 آذر 1397 ساعت 12:47 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 44 بازدید
 • []

 • آموزش بافت رومیزی طرح قو با قلاب

  این آموزش تصویری رو با دقت دنبال کنید می تونید این رومیزی زیبا رو برای شب یلداتون ببافین

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  رومیزی قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  آموزش قلاب بافی,قلاب بافی,رومیزی قلاب بافی

  رومیزی قلاب بافی با طرح قو

  نوشته شده در پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 12:43 توسط : رز ابی | دسته : قلاب بافی | 48 بازدید
 • []


 • صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعد
  سفارش تبليغات
  میکروتیک | فرش کاشان | آژانس هواپیمايی | طراحی بنر | تور چابهار | درب ضد سرقت | کتراک | اجاره منزل مبله | آموزش بازاریابی | میز کانتر | گیت کنترل تردد | مشاوره یوتاب | اجاره سوئيت در شيراز | خرید اسپیکر اورجینال | خرید سرور مجازی | نوبت دهی پزشکان شیراز | دوربین مداربسته | دکتر نوروزیان | خرید ظروف کریستال | منزل مبله شیراز | ثبت شرکت | منزل مبله | محمد دبیری
  X
  تبليغات